Siláci z Karlovarského kraje bojovali v Ostrově o titul

Po roce se do Ostrova opět sjeli siláci z Karlovarského kraje, aby změřili své síly v pěti silových disciplínách.

V sobotu 3. června se v ostrovském fitness centru konal již 19. ročník soutěže o Nejsilnějšího muže města Ostrov. Po loňském ročníku, kdy se pořadatelé přiklonili k amatérskému pojetí, byly letos k vidění opět náročné silové disciplíny.

“ Letos jsme velmi překvapení, máme tady 12 borců, kteří jsou tedy i nemístní, v uvozovkách, přijeli ze Sokolova a z Karlových Varů. My jsme teda s Karlem měli obavy, aby někdo přišel, protože tady od nás z posilovny jsme nějaký příslib měli, takže jsme velice mile překvapeni a já doufám, že bude dobrá atmosféra, že budou dobré sportovní výkony a že se lidi pobaví a že to bude fajn „, řekl pořadatel akce Libor Bílek.

Siláci si vylosovali svá startovní čísla a mohla začít první disciplína – Bench press s malým sudem, který zvedali závodníci po dobu jedné minuty. Od druhé disciplíny, což byl zdvih klády nad hlavu opět po dobu jedné minuty, nastupovali borci od nejhoršího z prvního disciplíny až po toho nejlepšího. Následoval hod 60 kilogramovým pařezem. Ve 4. disciplíně překlápěli siláci pneumatiku. Na závěr přišla Magnussova silová dráha, letos s obměněnými disciplínami. Ve velmi vyrovnaném souboji se vítězem 19. ročníku stal Zdeněk Doležal, na druhém místě se umístil Petr Štádlík, bronz vybojoval Ondřej Lux. Na podrobnější informace o jednotlivých disciplínách, na zajímavé záběry ze soutěže se můžete těšit již příští týden, v červnovém vydání sportovního pořadu S mix.

 

Rubriky:  Sport Zprávy
Region:  Ostrov