Šermíři – Horní hrad

Horní hrad patřil o víkendu šermířům. Akce s názvem Pod palbou přilákala mnoho návštěvníků.

Několik skupin historického šermu představilo na Horním hradě již po osmé své umění. V sobotu i v neděli se diváci mohli těšit kromě šermířských soubojů také na ukázky historických palných zbraní a pořádné rány z děla.

„Tady je to, že jim ukážeme ty palný zbraně, aby o nich něco věděli, říkáme k tomu i nějaký ty popisy, aby to nebylo jenom bezduchý střílení. Snažíme se jim ukázat vlastně, jak vývoj těch zbraní šel vlastně až do současnosti“ řekl Miloš Zítka, skupina historického šermu Bohemica Sanguis.

Nezůstalo ale jen u výkladu o historických zbraních. Téměř na padesát šermířů v dobových kostýmech se postaralo i o názorné ukázky, a tak malí i velcí diváci mohli zhlédnout skutečné souboje.

Na Horní hrad dorazily již tradičně šermířské skupiny z celé republiky. Samotní návštěvníci si mohli vyzkoušet například lukostřelbu nebo miniškoličku práskání bičem. O zábavu se postaralo také taneční vystoupení a nechyběl ani večerní program.

„Večer až se setmí, tak budeme taky střílet, to jsou ty ohňový efekty vlastně z těch děl, když se střílí ty ohně a pak bude představení, kde budeme provádět souboje z loučema. A večer by mělo být, který sem taky každoročně jezdí, tuším, že to je ohňové divadlo Ingis, které předváděj zase ty jiný ohňový efekty s tancema“ dodal Miloš Zíka, skupina historického šermu Bohemica Sanguis.

Pod palbou tak zakončilo letošní sezonu kulturních akcí na Hauenštejně a na bohatý program a další ročníky dobových akcí hradu se mohou diváci těšit zase příští rok.

Rubriky:  Zprávy
Region:  Ostrov