Senior Expres

Senior Express by mohl jezdit v ulicích našeho města už začátkem příštího roku.

Senior Expres má sloužit starším a nemohoucím občanům při přepravování k lékaři, do knihovny, ale i na nákupy. Službu chce město zavést po vzoru Sokolova. Tady projekt bez problémů funguje již rok a půl.

“ Občané jsou velmi spokojeni, to nás vedlo k tomu, že jsme si sedli a přemýšleli jsme to tom, zda by tato služba byla možná provozu i u nás „, vysvětlila 2. místostarostka města Ostrov Ilona Leupold.

Zpočátku bylo nutné zjistit, jaký názor mají na zavedení služby ostrovští občané. Z tohoto důvodu byla prostřednictvím Ostrovského měsíčníku vyhlášena anketa.

“ Vrátilo se nám velmi mnoho odpovědí a všechny byly velmi pozitivní 3:10:06 což nám signalizuje, že občané Ostrova tuto službu kvitují a budou rádi, když ji tady zavedeme. Tímto bych ještě chtěla za město Ostrov poděkovat všem, kteří nám poslali odpověď „, řekla Leupold.

Na pořízení automobilu, který přijde přibližně na 500 tisíc korun, chce město využít dotační program vyhlášený Karlovarským krajem. Ten má vyčleněnu částku ze svého rozpočtu 1 milion korun.

“ Požádáme Karlovarský kraj i o dotaci na pořízení automobilu, která by měla být ve výši 250 tisíc korun 3:10:39 sto tisíc korun věnoval pan místostarosta ze svého odstupného a doplatit tedy bude zbývat přibližně 150 tisíc korun „, dodalal 2. místostarostka města Ostrov Ilona Leupold.

Tato částka by měla být poskytnuta z rozpočtu města. V prvním roce by mohli automobil obsluhovat vhodní zájemci z úřadu práce, kdy by jejich mzdy dotoval stát, čímž by se ušetřilo na výdajích za provoz. Cestující osoby by zatím podle plánu měli hradit přepravní částku kolem 15 korun za jednu jízdu.

 

Rubriky:  Zprávy
Region:  Ostrov