Senior expres

Rada města navrhla zastupitelstvu schválení pravidel provozování Senior expresu ve stejném rozsahu jaký byl dodržován doposud. Navíc se rýsuje i možnost rozšíření jízd do Karlových Varů.   

Senior expres funguje pro lidi starší 70 let a dále pro lidi, kterým je 18 let a více a mají průkaz ZTP nebo ZTP/P. K využívání služby je nutné být držitelem příslušného průkazu.  

„Stačí, když přijdou k nám na městský úřad s fotografií, s občanským průkazem, případně s tou průkazku ZTP nebo ZTP/P, my jim vystavíme průkaz na ten Senior expres a pak si mohou objednávat tuhle tu službu“ uvedl Ing. Jan Bureš – starosta města Ostrov.

Službu je potřeba objednat alespoň půl dne předem, maximálně však tři týdny předem. Pracovní doba je od pondělí do pátku od 7:00 do 16:00 hodin s hodinovou pauzou v čase od 11 do 12 hodin. Vozidlo přijede co nejblíže ke klientovi a odveze ho tam kam v Ostrově potřebuje.

„Vůbec nevylučujeme, protože ten Senior expres se velmi osvědčil, zhruba kolem 120, 130 lidí každý měsíc tuhle tu službu využívá, takže bychom případně tento Senior expres i rozšířili, první co je vlastně na ráně, by byla možnost dojíždět do Karlovarské nemocnice, případně na Karlovarskou polikliniku nebo na sociálku“ doplnil Ing. Jan Bureš – starosta města Ostrov.

Rozhodně by zajíždění do Karlových Varů nebylo možné za nákupy či návštěvou známých a přátel, tak jak je tomu v Ostrově.

„Pokud bychom uvažovali o této službě, kterou nevylučuji, máme to i programovém prohlášení rady města, tak by to znamenalo asi ještě jeden automobil a jednoho zaměstnance, dneska se tomu věnují dva zaměstnanci s jedním autem, to znamená, pak by to bylo o třech lidech na dvě auta podle předběžných jak si úvah by to mělo postačovat teď ještě musíme zkalkulovat samozřejmě i cenu kolik by to stálo“ dodal Ing. Jan Bureš – starosta města Ostrov.

Telefonní číslo pro objednání přepravy a další informace o provozu je 725 050 375. Bližší Informace k vystavování průkazů získají zájemci na telefonním čísle 354 224 858 a nebo na odboru sociálních věcí a zdravotnictví MěÚ Ostrov.

Rubriky:  Zprávy
Region:  Ostrov