Senior Expres

Služba Senior Expres, která je v Ostrově provozována od konce května, doznala významné změny při objednávání. Aktuálně si ji lidé mohou objednat již půl dne předem.

Vozidlo označené jako Senior Expres má usnadnit dopravu po městě méně pohyblivým seniorům. Službu město zavedlo po vzoru Sokolova, kde projekt bez problémů funguje již třetím rokem. Provozovatelem je Městská policie Ostrov. 

„Klient senior expresu musí splňovat základní podmínky což je tedy věk nad 70 let anebo být starší 18let a musí mít zároveň vlastníkem nebo držitelem průkazu ZTP anebo průkazu ZTP/P“ uvedla Ilona Leupold – 2. místostarostka města Ostrov.

Občané, kteří chtějí službu využívat, si musí na městském úřadě vyřídit průkaz Senior Expres. Vystavení zajišťuje odbor sociálních věcí a zdravotnictví na městském úřadě Ostrov. Každý zájemce sebou musí přinést průkazovou fotografii.

„Protože víme, že jsou i občané, kteří jsou imobilní, tak jsme jim vyšli vstříc tím způsobem, že pokud nejsou vlastníky průkazky, zavolají si službu a první jízdu absolvují bez průkazky přímo na městský úřad, kde si tuto průkazku nechají vystavit“ řekla Ilona Leupold – 2. místostarostka města Ostrov.

Provozní doba Senior Expresu je od pondělí do pátku od 7 do 11 a od 12 do 16 hodin.

„Klient si objedná telefonicky službu na uvedeném telefonním čísle a auto pro něj přijde do nejblíže pro něj požadovaného místa, klient zaplatí poplatek 20 Kč oproti příjmovému dokladu a bude přepraven do cíle jeho cesty“ sdělila Ilona Leupold – 2. místostarostka města Ostrov.

Původně si lidé museli službu objednat dva dny předem. Od poloviny června stačí jízdu objednat už jen půl dne předem. Maximální počet jízd pro uživatele je stanoven na 20 v měsíci a to z toho důvodu, aby služba byla dostupná co největšímu počtu obyvatel. Ze stejného důvodu je dán i pohyb Senior Expresu a to na území města a jeho místních částech. Podrobné informace ke službě jsou dostupné na internetových stránkách města, v ostrovském měsíčníku i na informačních letáčcích. Zájem o službu ze strany občanů, má vzrůstající tendenci. Proti prvním týdnu, kdy bylo přepraveno 9 osob, dosáhl počet přepravených osob v pátém týdnu čísla 43.

Rubriky:  Zprávy
Region:  Ostrov