Seminář herního myšlení

Dvě velké sportovní osobnosti – Jaroslav Hřebík a Zdeněk Haník přijeli do Karlových Varů pomoci hráčům i trenérům kolektivních sportů zlepšit jejich hru.

Seminář s názvem „Tajemství herního myšlení ve sportovních hrách“ uspořádala Trenérsko – metodická komise Krajského svazu ledního hokeje ve spolupráci s Trenérsko – metodickou sekcí Českého olympijského výboru a Unií profesionálních trenérů při Českém olympijském výboru. Hlavním iniciátorem semináře byl Radek Škarda – předseda metodické komise Krajského svazu ledního hokeje a trenér v ostrovském hokejovém kubu HC Čerti. Akce byla určena pro trenéry ledního hokeje v rámci doškolování a získání kreditů k prodloužení licence, dále pro činovníky a trenéry dalších kolektivních sportů v rámci sebevzdělávání. Jedním z lektorů byl Zdeněk Haník – předseda Českého volejbalového svazu, zakladatel Unie profesionálních trenérů a Trenérsko – metodické sekce při ČOV, bývalý reprezentant ve volejbale.

“ V první řadě je pomoc tady místním v té snaze rozšířit osvětu. No a v druhý řadě trošku rozptýlit mýtus o tom, že herní myšlení je nějaká magická disciplína a vrátit trenérům to, že základní herní myšlení je součást nějakého herního řemesla snažit se přesvědčit, že je to na nich a ne na žádných externích psycholozích, na nějakých mázích, čarodějích, kteří by jim měli v trénincích pomoct „, vysvětlil předseda Českého volejbalového svazu PaeDr. Zdeněk Haník Ph.D .

Druhým lektorem, který přijel do K. Varů pomoci trenérům a hráčům s herním myšlením ve sportovních hrách byl Jaroslav Hřebík – ředitel mládeže AC Sparta Praha a nejúspěšnější český trenér v lize Mistrů.

“ To bylo spíš na pozvání zdejších lidí a pana Škardy. Který řekl, že by to od nás chtěli slyšet. My s kolegama a jsem za to rád, že se můžeme s takovými osobnostmi stýkat, my o tom hodně diskutujeme a sem tam něco napíšeme. No a pana Škardu to asi zaujalo, tak místní chtěli, abychom přijeli a s nimi si o tom popovídali „, řekl ředitel mládeže AC Sparta Ing. Jaroslav Hřebík .

Pan Hřebík je nejen bývalý fotbalový hráč, ale také jeden z nejúspěšnějších trenérů a se současnou situací v českém fotbale nemůže být vůbec spokojen.

“ Proto jsme tady, abychom zkusili změnit myšlení, přemýšlení o fotbale, abychom nebyli tak alibistický a všechno si neomlouvali a náročněji a lépe pracovali „, dodal ředitel mládeže AC Sparta Hřebík.

Oba lektoři mluvili o herním myšlení nejen z pohledu svého sportu. V Karlovarském kraji se hokejovým ani fotbalovým týmům zrovna nedaří a cílem smináře bylo změnit herní myšlení a pokud možno se ubírat lepším, novým směrem. Přítomní měli v poslední půlhodině možnost dotazů, na které lektoři věcně odpovídali.

Akce Tajemství herního myšlení měla pozitivní ohlasy. Na semináři nechyběli ani předseda sportovní komise v Ostrově Libor Bílek, předsada svazu ledního hokeje Bronislav Píša a v neposlední řadě trenéři hokejových klubů HC Energie K. Vary a HC Čerti Ostrov. Jak se s nabytými informacemi trenéři poperou ukáže další sezóna.

Rubriky:  Sport Zprávy
Region:  Karlovy Vary