Rozsvícení vánočního stromu

První adventní neděle v letošním roce připadla na 2. prosince. Již tradičně byl na Mírovém náměstí, za hojné účasti veřejnosti, rozsvícen vánoční strom.

I přes deštivé počasí, které panovalo o prvním prosincovém víkendu, si rozsvícení stromu nenechaly ujít desítky rodin s dětmi. Prvního vystoupení z připraveného programu, se ujaly dívky ze základní umělecké školy.

Poté si vzal slovo nebeský pošťák. Ten si sebou tentokrát přivedl i pomocníka, pošťáka Járu, aby mu pomohl od dětí vybrat dopisy pro Ježíška. Než se tak stalo, převzal slovo starosta města Jan Bureš. Ten společně se sborem Májových sluníček, a také s davem, odpočítal rozsvícení stromu.

„Já bych moc si přál, abysme v tom adventním čase si právě našli čas na to najít někoho, kdo je třeba sám, nebo se mu daří těžce a udělali mu radost, ta radost nemusí být třeba úplně veliká nějaký velkým hmotným dárkem, ale třeba jenom tím že ho navštívíme nebo, že ho také budeme poslouchat, to je také nesmírně důležité. Já bych ze všeho nejvíc samozřejmě občanům popřál radost ze života a samozřejmě i pevné zdraví, to jsou pro mě možná dvě nejdůležitější věci, které by měl člověk v tom, v tom životě mít a možná i ta radost ze života je ještě o chloupek víc než třeba to zdraví, protože když má člověk radost a raduje se z každého dne, no tak je potom na tom světě báječně“sdělil Jan Bureš– starosta města Ostrova.

K vlídným slovům pana starosty se přidal i páter Marek Bonaventura Hric. Připomněl lidem tradici adventu i samotných svící na adventním věnci.

“ Já jsem teď povídal o 4 svících z pohledu ctnosti, použil jsem kardinální základní ctnosti, které jsou takové pilotní by se dalo říct, statečnost, spravedlnost, moudrost a mírnost, ono vlastně s tím rozdělením těch svítící jsou různé věci, které se tam připisují, důležité je to, aby to vždycky nějak posouvalo člověka k dobru a ty ctnosti samy o sobě v sobě tu moc mají, člověk, který má v sobě ctnosti je vždycky dobrým člověkem, přeju každému, aby dokázal budovat to hezké v sobě to dobro, pomáhat tam, kde to je potřeba, těm kteří to potřebují a to je záležitost adventu, rozmyslet se, popřemýšlet, třeba udělat zásadní kroky k tomu jak udělat Vánoce radostné, krásné, pokojné, ne uspěchané, rozběhané a nervózní“ řekl Marek Bonaventura Hric – farář.

Za zvuku vánočních písní v podání Májových sluníček, pak konečně vyrazili oba pošťáci mezi děti, pro přinesené dopisy plných tajných a snad i splnitelných přání.

Vzhledem k nevlídnému počasí, využila spousta dospělých možnost zahřát se svařákem a děti zase horkým moštem. Stánky po obvodu náměstí k tomu nabídly něco dobrého na zub, ale i vánoční sortiment, který byl pro mnohé inspirací k obdarování svých blízkých.  

Rubriky:  Zprávy
Region:  Ostrov