Rozsvícení vánočních stromků

Vánoční období zahájily města Jáchymov a Hroznětín rozsvícením nazdobených stromů již v pátek 1. prosince.

U kostela svatého Jáchyma se už kolem 16 hodiny začali scházet lidé, aby společně oslavili začátek adventního času. Úvodního slova se ujal starosta Bronislav Grulich, který všem přítomným popřál příjemné prožití vánočního času. Následovalo divadelní představení v podání divadla Kapsa. Hudební vystoupení měly připraveno i děti z mateřské školy.

Vánoční atmosféru podkreslovalo mrazivé počasí se sněhovou pokrývkou. Zahřát se bylo možné  čajem nebo svařákem. Slavnostního aktu rozsvěcení nazdobeného stromu se i v letošním roce ujal anděl, který přiletěl z nedaleké věže radnice.

“ Ty naše ozdoby jsou takový tradiční prostě červeno zlatý, myslím si, že takto se to líbí většině lidí. Stromeček je z našich lesů a je zhruba 14 metrů vysoký „. uvedl starosta města Jáchymov Ing. Bronislav Grulich.

Na náměstí před kostelem byly připraveny i adventní trhy s vánočními svícny či drobnými dárky pro nejbližší.

“ Stejně tak jako jsem přál tady dětem a občanům Jáchymova, krásné prožití vánočních svátků a veselýho Silvestra a samozřejmě pevné zdraví a mnoho štěstí v celém příštím novém roce „, popřál starosta Grulich. 

Zábava na jáchymovském náměstí pokračovala až do večerních hodin. Slavnostní akt rozsvěcení vánočního stromu naplánovali na páteční podvečer i v Hroznětíně. Hudebně doprovodný program probíhal v kostele sv. Petra a Pavla, kde koledy v podání ostrovského sboru Orbis Pictus podkreslovaly vánoční atmosféru.

Ve stánku na náměstí rozdával starosta Martin Maleček svařák pro zahřátí. I v letošním roce zde vystoupilo ohnivé divadlo Ignis se svou show.

Následovalo rozsvícení vánočního stromu první sněhovou vločkou. Jak prozradil starosta Martin Maleček, strom je vysoký zhruba 8 metrů a darovala ho místní obyvatelka.

“ V současný době máme jinou barvu vánočního stromku, zakoupili jsme nové řetězy v ledově bílé barvě, oproti původnímu modrému, protože loni se nám stala trošku nehoda a modré řetězy se nám poničili „, vysvětlil  starosta města Hroznětín Martin Maleček.

Krásné vánoční balíčky, které zdobí stromek na náměstí vyrobila děvčata z městského společenského centra.

“ Já bysem rád všem popřál hlavně klidné Vánoce, pevné zdraví, spokojenost, dětem samozřejmě hodně dárků a všichni aby jsme ty vánoční svátky prožili v klidu „, dodal starosta Maleček.

Během celého večera nechyběly ani v letošním roce u kostela vánoční trhy, které nabízely tradiční vánoční produkty jako svícny, jmelí a další.

 

Rubriky:  Zprávy