Rodinné centrum Ostůvek

Rodinné centrum Ostrůvek si připravilo několik novinek, které rozšíří již tak bohatou nabídku aktivit nejen pro maminky s dětmi.

Centrum Ostrůvek působí v Ostrově již 14 rokem. Pod vedením nového lektorského týmu, se jej podařilo přiblížit široké veřejnosti.

„V letošním roce máme v dopoledním programu řízené aktivity pro děti od jednoho do tří let a to v programu kuřátka“, uvedla jednatelka RC Ostrůvek Pavlína Lišková.

„Nově od prosince to budeme mít rozdělený kuřátka, že bude speciální program pro děti nechodící a pro děti větší tzn. pro chodící zhruba kolem těch 1,5 až 2,5 roku“, vysvětlila lektorka RC Tereza Fialová.

Programy budou postaveny za aktivní účasti rodičů přesně podle potřeb a věku dětí. Další novou aktivitou je cvičení s kočárky Strollering a také hrátky s němčinou a angličtinou. Ve večerních programech jsou to hodiny jógy především pro starší generaci. V lednu se v centru rozjede další zajímavá aktivita Znakování.

„Je to znaková řeč pro normálně slyšící děti. Je to určené zhruba pro děti od půl roka do dvou let“, sdělila nezávislá lektorka programu Go Kids a Baby Signs Tereza Ferencová.

Kurs znakování obsahuje 2 krát 6 tématických 45 minutových lekcí. Určen je pro maximálně 6 dětí a jejich maminek.

„Bych Vás velmi ráda pozvala na ukázkovou lekci zdarma, která se bude konat 13. prosince. Poprosila bych o přihlášení předem, protože kapacita je omezená na 8 míst“, doplnila Tereza Ferencová .

Hlásit se je možné prostřednictvím uvedených kontaktů. /ferencova.tereza@gmail.com , fb stránky znakování pro batolata Ostrov/. Kromě novinek se centru díky penězům utrženým ze vstupného daří pořizovat i nové vybavení. V poslední době to byly barevné stoly se židličkami a sedací souprava. S nadcházejícím koncem roku si v Ostrůvku pro veřejnost připravily poslední akci s názvem Vánoční zpívání a to 23. prosince.

„Zveme všechny děti a maminky ať se před Štědrým dnem přijdou vánočně naladit ve společnosti Ostrůvku a nového zapsaného spolku Difadlo, které si připravilo pro nejmenší nejenom písničky ale i pohádku“, dodala Pavlína Lišková.

Veškeré informace o všech nabízených programech a aktivitách včetně časových harmonogramů jsou dostupné na webových stránkách a facebooku rodinného centra Ostrůvek.

Rubriky:  Zprávy
Region:  Ostrov