Rekrutační pracoviště

Nové rekrutační pracoviště Armády České republiky bylo slavnostně otevřeno v pondělí 1. října v Karlových Varech.

Nové rekrutační pracoviště bude sloužit zájemcům o službu v ozbrojených silách. Pracoviště zajistí celý proces výběru uchazečů o povolání do služebního poměru vojáka z povolání, a to včetně uchazečů o studium na vojenských školách. Bude také provádět nábor uchazečů do jednotek aktivní zálohy ozbrojených sil ČR či na dobrovolné vojenské cvičení, jehož obliba stále roste. V praxi si tedy zájemci vyřídí téměř vše na jednom místě.

„Tady to rekrutační pracoviště vzniklo po dlouhých pěti letech, kdy rekrutační pracoviště v Karlových Varech bylo v roce 2013 zrušeno, takže Karlovy Vary vlastně ztratily už takovej nějakej pojem o armádě. Armáda z našeho kraje úplně vymizela a naši mladí lidé potřebují armádu opět oživit, takže naše rekrutační pracoviště s profesními poradci se bude rozjíždět po celém Karlovarském kraji, budeme mít besedy na středních školách, základních školách, na úřadech práce a samozřejmě se budeme zviditelňovat na různých akcích na veřejnosti“ uvedla prap. Bc. Iveta Vašková.

Rozvoj rekrutační sítě je v souladu s plánem ozbrojených sil ČR navyšovat početní stavy vojáků z povolání a vojáků v záloze a poskytovat veškeré informace o možnostech uplatnění v ozbrojených silách všem zájemcům v dosahu svého bydliště či pracoviště.

„Ode dneška máme vlastně zastoupení v každém krajském městě, tohle rekrutační pracoviště patří pod rekrutační středisko Čechy, což má sídlo v Praze. Mají samozřejmě své kolegy v Plzni, v Ústí, Hradci Králové, v Pardubicích atd., takže ten úkol plní společně. Samozřejmě musí vyvinout maximální úsilí, aby tu armádu, ty ozbrojené síly představily co nejširší veřejnosti“ dodala gen. Lenka Šmerdová.

Nové rekrutační pracoviště sídlí v areálu Krajského vojenského velitelství v Karlových Varech v ulici Počernická, kde působilo již před pěti lety. Zájemcům bude k dispozici v provozní době každý všední den.

Rubriky:  Zprávy
Region:  Karlovy Vary