Rekostrukce stará železniční zastávky v Ostrově

Stará železniční zastávka bude díky rekonstrukci, která přijde na téměř dva miliony 400 tisíc korun, sloužit jako cyklistické odpočívadlo.

Zastávku, která byla již několik let v dezolátním stavu, převzala zhotovitelská firma začátkem září. Celá stavba bude výjimečná tím, že se zastávka navrátí zpět ke svému původnímu vzhledu. Hladinu kolem chátrajícího objektu rozvířil starosta města již před pěti lety.

“ Důvod proč jsem chtěl zachovat tuto stavbu před buldozerem je, protože je to součástí historie Ostrova. Dráha, která tady vedla od nádraží až do Jáchymova tak tenkrát radní v tom konci 19. století měli vizi, že se natáhne v podstatě až do Německa „, vysvětlil starosta města Ostrov Ing. Josef Železný.

Odbor investic tedy nechal zpracovat projekt, na jehož základě zažádalo město o dotaci a bylo úspěšné. 50 procent celkových nákladů tedy pokryje dotace.

“ Z toho původního objektu zůstane obvodové zdivo, základy samozřejmě, střecha, příčky, rozvody to všecko bude nový i nová přípojka elektriky, napojení na kanalizaci, vodu „, upřesnil vedoucí Odboru investic Jiří Šuster.

Vybudovány zde budou totiž i veřejné toalety přizpůsobené i pro imobilní občany.

“ Část zastávky bude sloužit jako muzeum, kde bude vlastně sedět figurína železničáře, který bude charakterizovat to, že to na přelomu fungovalo jako zastávka, kde se prodávaly lístky „, dodal Šuster.

Součástí dotačního titulu je i instalace zvláštního počítadla, které umí rozlišit chůzi či jízdu na kole. Počítat bude průjezd kol, díky kterému tak získá město statistický údaj o tom, jak je stávající cyklostezka, nazývaná Ostrovské rondo, využívána. Termín dokončení stavby připadá na konec letošního listopadu.

Rubriky:  Zprávy
Region:  Ostrov