Rekonstrukce ubytovny

18 malometrážních bytů pro nájemníky starší 60 let, které město získalo díky rekonstrukci vybydlené ubytovny, již čeká na své nájemníky. Celkové náklady stavby přesáhly 21 milionů korun.

Objekt zchátralé ubytovny vyžadoval celkovou opravu. S rekonstrukcí, na kterou město získalo dotaci ve výši 10 milionů 800 tisíc, začala zhotovitelská firma v roce 2017.

„My jsme tento objekt koupili, ten objekt byl úplně vybydlen, nebylo tu vlastně uděláno nic ani střecha ani okna nic,  takže vlastně všechno se nejdřív vybouralo, od podlah, nová konstrukce střechy a samozřejmě rozvody veškerých sítí, co jsou tady, takže všechno je vlastně nové“ uvedl Jiří Šuster – vedoucí odboru investic.

K objektu byla přistavěna i tzv. komunitní místnost, která je vidět z ulice Odborů.

„K tomu ještě se samozřejmě přistavěl nový vstup, samozřejmě bezbariérový, do objektu se vmístil výtah, tak aby jsme splnili podmínky dotace“ sdělil Jiří Šuster – vedoucí odboru investic.

V budově je celkem 18 bytových jednotek. Jejich rozloha včetně kóje nesmí také dle podmínek dotace přesáhnout 45m2.

„Z toho jsou dvě bytové jednotky zařízený pro imobilní občanytyto jednotky jsou, dá se říci vybavený včetně pračky a lednice a všechny věci co se týká požadavků na imobilního občana“ uvedl Jiří Šuster – vedoucí odboru investic.

Ze zbývajících 16 bytových jednotek, je 6 největších bytů rozdělených pokojovou zástěnou. Vystavěny byly pro manželské páry, tak aby bylo možné prakticky oddělit obytný prostor od spacího. Na přidělení bytů má město udělán zvláštní pořadník, kdy žadatelé musí splnit několik podmínek, kam patří mimo jiné věk nad 60 let a více i jasně daný roční příjem. V tuto chvíli je evidováno celkem 19 žádostí. Nájemné bude činit dle sazebníku 40 Kč na metr 2 plus služby. Udržitelnost projektu je 20 let.

„Nesmí ten objekt sloužit jiným účelům a nesmí ho město prodat, protože to jsou podmínky dotace, čili pořád to musí bejt bytový jednotky v tomto, co jsme vlastně postavili za tu dotaci“ dodal Jiří Šuster – vedoucí odboru investic.

Kodus, jak je ve zkratce nazýván komunitní dům pro seniory, si budou moci prohlédnout v rámci dne otevřených dveří 1. srpna od 14 hodin budoucí obyvatelé a veřejnost od 15 hodin.

Rubriky:  Zprávy
Region:  Ostrov