Rekonstrukce šaten FK Ostrov

V průběhu letních prázdnin byla zahájena rekonstrukce šaten fotbalového klubu, která přinese fotbalistům moderní a odpovídající zázemí.

Fotbalový klub se během posledních let poměrně rozrostl. Zázemí již neodpovídalo ani svou rozlohou ani vybavením. Jedním z největších nedostatků byla i absence topení, jež byla citelná především v jarních a podzimních měsících. Díky rekonstrukci budou mít všechny fotbalové týmy šatny své.

„Stavba postupuje, vidíte ze záběrů je zastřešený vlastně to dostavěný, hrubý stavební práce čili obvodové zdi, základy a začíná se omítat, instalace jednotlivých sítí nebo rozvodů v budově,“ vysvětlil vedoucí odboru investic Jiří Šuster.

Nově bude fotbalový klub obývat kompletně celou budovu včetně prostor, kde dříve působila realitní kancelář.  

„Zvětšila se zastavěná plochy budovy, tzn. o tu technologickou část, tam bude vlastně strojovna, budou tam šatny pro děti, ještě se rozšíří o pergolu, kde bude venkovní sezení,“ uvedl Jiří Šuster.

Chybět nebude společenská místnost zčásti sloužící i jako tělocvična. Stavba samozřejmě i nadále počítá se sociálním zázemím pro veřejnost.

„WC, které slouží pro návštěvníky fotbalových zápasů, ty jsou z boku. Dojde jenom vlastně  k novým rozvodům sítí, jinak zůstanou přístupný samozřejmě z venku a zůstanou v tý podobě, co byly,“ vysvětlil vedoucí investic.

Návštěvníci hřiště nepřijdou ani o rychlé občerstvení, na které zde byli zvyklí. V minulém týdnu město podle slov vedoucího odboru investic zažádalo o dotaci z dotačního titulu ministerstva školství a kultury.

„Podali jsme žádost a stavba musí být hotova do konce letošního roku a splnit všechny podmínky poskytovatele dotace, včetně profakturování, kolaudačního souhlasu atd.,“ dodal vedoucí investic Jiří Šuster.

Celá stavba přijde na 15 milionů korun, ze kterých by dotace mohla pokrýt až jednu třetinu nákladů, tedy 5 milionů korun.

Rubriky:  Zprávy
Region:  Ostrov