Rekonstrukce hotelu Radium Palace

Lázeňský hotel Radium Palace prošel celkovou rekonstrukcí. Náklady na renovaci interiérů hotelu dosáhly částky 55 milionů korun.

Rozsáhlá rekonstrukce byla financována částečně z úvěru a částečně z volných zdrojů společnosti. Podle slov ředitele Eduarda Bláhy se v první fázi rozhodli pouze k výměně oken a rekonstrukci balnea, jež už mají všechny objekty s radonovým balneem úspěšně za sebou.

„Jsme relativně na poslední chvíli začali rozšiřovat ten záměr rekonstrukční a z nějakých 25 milionů, které jsme plánovali původně, jsme šli na 55 čili téměř dvojnásobek“,vysvětlil generální ředitel Lázní Jáchymov MUDr. Eduard Bláha.

Proběhla výměna oken v ubytovací části, celkem 281 kusů, vymalováno bylo 34 000m2 nové výmalby, položeno bylo 6350m2 nových koberců a nechybělo ani osazení štukových prvků. Největší stavební úpravy se týkaly zdravotní části, tedy radonových koupelí, suchých koupelí CO2, vířivých koupelí horních a dolních končetin ale i kabin masérů a elektroléčby. Na rekonstrukci hotelu bylo vymezeno pouze 41 dnů, po které byl hotel zcela uzavřen, tedy od 28. listopadu do 8. ledna, kdy už začínali najíždět první hosté. Vánoční čas byl zvolen záměrně hned ze dvou důvodů.

„Jsme si říkali to je to pravé období, kdy máme zavřít, protože nemáme ty nejvyšší tržby, máme nejvyšší náklady, protože aranžmá těch pobytů je vždycky nejhonosnější, zároveň to byla příležitost, taky po hodně letech dopřát, našim zaměstnancům skutečně vánoce doma, bez úklidu a přípravy“, doplnil generální ředitel.

Z celkem 170 zaměstnanců jich podle ředitele Bláhy zhruba asi šedesátka také přiložila ruku k dílu. Na stavbě se podílelo celkem 35 firem a pracovalo zde 220 řemeslníků. Celá rekonstrukce proběhla velice rychle a precizně a hotel Radium Palace s 282 lůžky díky ní opět může být právem nazýván vlajkovou lodí Léčebných lázní Jáchymov.

 

Rubriky:  Zprávy
Region:  Jáchymov