Rekonstrukce hotelu Myslivna v Ostrově

V průběhu následujících dnů budou zahájeny bourací a demoliční práce na objektu čp. 225 veřejnosti blíže známém jako hotel Myslivna.

Hotel Myslivna byl v provozu do roku 2005. Od té doby byl uzavřen a pomalu chátral. Vzhledem k těsné blízkosti zrekonstruovaného zámku i z důvodu získání nových prostor s ubytovací kapacitou se rozhodlo město k jeho koupi.

„Město Ostrov koupilo hotel Myslivna počátkem letošního roku za 10 500 tisíc korun, má v plánu v tomto objektu vybudovat zámecký hotel, který bude sloužit jako ubytovací kapacita a také ke konferencím a různým zasedáním, schůzím,“ uvedla tisková mluvčí města Ostrov Zdeňka Newiaková.

Na úterním jednání rady byl vyhlášen výherce veřejné zakázky, který provede demoliční a vyklízecí práce za nabídkovou cenu přibližně milion 160 tisíc korun.

„Objekt, kterej vlastně byl udělanej jako pokoje hotelové má nevyhovující rozměry pokojů, čili se musí všechny příčky novodobý ze sádrokartonu, z příčkovek, kouty co jsou sprchovací a prvky, který zakrývají vlastně pozednici, krov, tento objekt se toho musí zbavit,“ vysvětlil vedoucí odboru investic Jiří Šuster.

Zmizí tedy všechny novodobé a nenosné prvky postavené při poslední rekonstrukci. Na demolici a vyklizení má zhotovitelská firma vymezen přibližně měsíc a půl. Souběžně s tím poběží i další práce.

„Máme tady odborníka na mykologii, čili jak se bude odkrývat záhlaví trámu, pozednice tak mykolog vlastně bude dělat další vzorky a musí udělat kompletní zprávu, co se týká dřeva,“ řekl Jiří Šuster.

Následovat bude podle slov vedoucího odboru investic vlastní stavba, kam spadá úprava střešního pláště, výstavba nových příček a nosných konstrukcí. Zároveň budou vybudovány inženýrské sítě tedy na napojení na kanalizaci, vodu, topnou soustavu a další. Podle původních plánů zde měl vzniknout komplexní areál služeb.

„V rámci urychlení, protože nás tlačí čas, tak se zabýváme pouze budovou hotelu, co se týká pivovaru na to bude vypracována zvlášť projektová dokumentace a samozřejmě co se týká wellness a dalších věcí co by měly být pořízeny, přestavěny ze stávající hasičský zbrojnice všecko závisí, kdy se odstěhují hasiči,“ dodal vedoucí odboru investic Jiří Šuster.

Hasiči by se podle předpokladů měli přestěhovat do nového areálu integrovaných záchranných složek až v roce 2018. Samotný zámecký hotel, který přijde podle předběžných odhadů na přibližně 40 milionů korun, bude dokončen v roce 2017.

 

Rubriky:  Zprávy
Region:  Ostrov