Rekonstrukce bývalé ubytovny

Rekonstrukce vybydlené ubytovny, která sebou přinese malometrážní byty pro občany starší 60 let, se pomalu blíží ke konci. Noví nájemníci by se do zrekonstruovaných prostor mohli stěhovat už v září letošního roku.

Ubytovnu č. 617 si zhotovitelská firma, která se zavázala k dokončení stavby za 300 kalendářních dnů, převzala v září loňského roku. Na rekonstrukci, která přijde na 21 milionů korun, získalo město dotaci z ministerstva pro místní rozvoj ve výši 10,8 milionu korun. Zbytek je financován z rozpočtu města.

„Stavba pokračuje, na plášti se teďka momentálně zatepluje celý plášť střecha je prakticky hotová, schází pouze žlaby a svody, co se týká odvedení povrchových a dešťových vod“ uvedl Jiří Šuster – vedoucí odboru investic.

Vnitřní práce jsou také v plném proudu. Rozvody a všechny sítě, včetně elektriky jsou již hotové.

„Každá bytová jednotka už se teďka kompletuje, obkládají se zárubně, pokládá a dokončují se obklady a dlažby, montujou se vlastně kuchyňské linky a skříně do předsíně“ sdělil Jiří Šuster – vedoucí odboru investic.

Celý objekt se skládá z 18 bytových jednotek, 2 byty jsou vybaveny pro imobilní občany. K budově byla přistavěna tzv. komunitní místnost, která bude sloužit pro všechny klienty objektu.

„Musí zde být samozřejmě bezbariérový přístup, čili ten vstup bude bezbariérový navazovat na stávající chodníky z ulice Odborů, až se dostane klient do objektu, tak navazuje vlastně výtah, který spojuje 1,2,3 podlaží“ řekl Jiří Šuster – vedoucí odboru investic.

Po plánovaném dokončení stavby v červnu, budou následovat terénní úpravy, dokončovací práce, tak aby město mohlo požádat o kolaudační souhlas cca zhruba na konci července. Součástí dotačního titulu je nejen rozloha bytových jednotek, která nesmí přesáhnout 45m2, ale i stáří uživatelů jednotlivých bytů, kteří musí být starší 60let. Příjem žádostí o přidělení bytů byl spuštěn 1. března. Do současné doby evidují na městském úřadě 40 žádostí, které budou zkontrolovány, a následně bude vytvořen pořadník na přidělení bytů. První nájemníci by se mohli stěhovat už koncem srpna případně začátkem září.

Rubriky:  Zprávy
Region:  Ostrov