Boží Dar

Boží Dar

Boží Dar

Začátek nového roku byl pro záchranáře horské služby na Božím Daru a Klínovci velmi náročný. Jen za poslední lednový den museli zasahovat u 14 případů. Šlo o různá zranění návštěvníků hor. Jednalo se například o poranění kolene, zlomeniny, poranění pánve, ale i epileptický záchvat nebo mozkovou mrtvici. Podle slov Miroslava Guttnera – náčelníka Horské služby…

Skiareály

Skiareály

Zima je na ústupu, ale v lyžařských areálech v Krušných se stále lyžuje. Na Klínovci jsou v provozu všechny lanové dráhy i pojízdné pásy v dětských parcích. Připraveno je necelých 19 km sjezdovek všech obtížností, na kterých leží zhruba jeden metr technického sněhu. Dobré klimatické podmínky pro lyžování hlásí Boží Dar a také Plešivec.

Ježíškova cesta na Božím Daru

Ježíškova cesta na Božím Daru

Vánoce se blíží a děti už  píší dopisy Ježíškovi. Nechat si je mohou stejně jako každý rok orazítkovat na Ježíškovo poště na Božím Daru. Letos se symbolem vánoční ozdoby. Dopisy je možné zasílat i poštou. S Ježíškem je úzce spjata zábavně naučná stezka Ježíškova cesta. Město Boží Dar se jí snaží celoročně udržovat a zdokonalovat….