Recitační soutěž proběhla v MDDM

Okresní kolo celostátní přehlídky v přednesu dětská scéna 2018 se již po druhé uskutečnilo v domě dětí a mládeže ve středu 7. března.

Soutěže se v každé kategorii zúčastnilo od 12 až po 20 soutěžících. Tentokrát zasedli v porotě jako porotci například Eva Willigová nebo Jana Losová.  Na soutěži samozřejmě nechyběli ani žáci dramatického oboru ZUŠ ostrov, pod vedením Ireny Konývkové.

“ V dramatickém oboru učím už poměrně dlouho, je to už 37 v podstatě letos to bude 38. rok „, řekla ředitelka ZUŠ Ostrov Irena Konývková.

Do dramatického oboru chodí celkem 130 žáků, ve věku od 5 až po 19 let. K paní ředitelce Konývkové chodí 23 žáků a to zhruba polovina 6ti letých a polovina 15ti letých.

“ No tak kromě přednesu se zabýváme hlasovou průpravou, pohybem. Zabýváme se ale hodně divadelní praxí, tak se jmenuje předmět, to znamená že vytváříme různá představení a teď zrovna pracujeme na některých, protože nás čekají premiéry „, dodala ředitelka.

V úterý 13. března se odehrála první premiéra představení s názvem Človíček a ovečky. Druhá se odehraje 1. dubna. Bude to představení s názvem Běž chlapče běž, které vzniklo jako adaptace na knihu izraelského autora Uri Orleva.

 

Rubriky:  Zprávy
Region:  Ostrov