První turnaj elevů v Ostrově

Florbalový oddíl TJ MDDM Rescom Ostrov uspořádal první turnaj elevů v roce 2018.

V neděli 4. února se do haly u gymnázia sjely 4 týmy, aby se utkaly ve florbalovém utkání o pohár pro nejlepší tým.

“ Dnes se jedná o premiéru, je to 1. ročník Rescom cupu a turnaje se zúčastní 4 týmy, vedle domácích Ostrovu, se dále účastní Chomutov, Chodov a vynikajícího z Tatran Střešovice Prahy „, uvedl  trenér Ladislav Ďurinský.

Hrálo se systémem každý s každým 2 x 12 minut, pět hráčů v poli a brankář. Ostrovský tým MDDM Rescom si poprvé vyzkoušel hrát v pěti, do této doby byli zvyklí hrát a trénovat tři na tři. Hned v prvním zápase nastoupili proti nejsilnějšímu týmu Tatran Střešovice Praha, předvedli skvělý výkon a s Pražáky remizovali 3:3.

“ Já si myslím, že to bylo vyrovnaný, kluci hráli výborně. Na to, že hráli pětkový florbal, tak se jim to moc dařilo, bojovali, makali, běhali, hráli důrazně. Takže výsledek spravedlivý „, řekl trenér.

 V prvním duelu nastoupil za Tatran Střešovice Praha také Hoďa Matouš, bývalý ostrovský hráč a opora týmu.

“ Hrálo se mi dobře, bylo to celkem těžký, myslel jsem, že to bude horší. Dal jsem si i góla, takže ze zápasu mám radost. V Praze je o hodně lepší florbal, hraje se mi tam o líp než v Ostrově „, prozradil hráč Tatran Střešovice Praha Jan Matouš ml.

 Rovněž zbylé zápasy byly vyrovnané a o konečném vítězi se rozhodovalo po posledních utkáních. Z vítězství se radoval favorizovaný tým Tatran Střešovice Praha, na druhém místě se umístili hráči Batesta Chodov a bronz získali domácí florbalisté z TJ MDDM Rescom Ostrov, nepopulární čtvrté místo obsadili hráči z Chomutova.

 

Rubriky:  Sport Zprávy
Region:  Ostrov