Průmyslová zóna – sever

Průmyslová zóna Ostrov – sever nabídne stovky nových pracovních příležitostí.

Developerská společnost Panattoni Europe představila na tiskové konferenci průmyslovou zónu Ostrov-sever. V nově vzniklém průmyslovém parku, v areálu bývalého závodu Škoda, vyrostou dvě haly o rozloze 100 tisíc a 20 tisíc metrů 2.

„V příštím roce dojde, doufáme na částečnou demolici areálu, sanaci a zahájení výstavby, rádi bysme první halu předali našim nájemcům do užívání před koncem roku“, prozradil generální ředitel Panattoni Europe pro ČR a SlovenskoPavel Sovička.

Výstavbu hal město velice vítá. Jedním z důvodů je i využití a oživení již delší dobu nevyužívaného prostředí a zároveň i obnovení padesátileté strojírenské tradice. Město je připraveno úzce se společností spolupracovat.

„Jsme nabídli spolupráci tzn. maximálně pomoci v rámci územního a stavebního řízení a všech tady těch prací, které jsou potřeba pro zdárné získání stavebního povolení. No a pak jsou to možnosti, které má město, MHD doprava, možnost připojení na optický kabel internetu“, vysvětlil starosta města Ostrov Bc. Pavel Čekan.

Pozitivní přínos ve výstavbě vidí i před nedávnem zvolená hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová.

„Pokud bude rozvoj průmyslové zóny sever tak jak tady byl dnes nastíněn realizován tak bude přínosný, protože přinese Karlovarskému kraji další pracovní místa“, řekla hejtmanka Karlovarského kraje Mgr. Jana Vildumetzová.

„Se budeme blížit tisícovce pro celý areál, v současné chvíli s uživateli, se kterými jednáme zhruba na polovinu areálu tak se bavíme zhruba o nějakých 500 až 700 zaměstnanců“, doplnil Pavel Sovička.

Nyní probíhají jednání s firmami z maloobchodu, online obchodu i strojírenské výroby. Mezi klienty Panattoni Europe patří velké mezinárodní společnosti jako Amazon, Avon, Coca-cola a další. Díky vzniku průmyslové zóny se podaří vyřešit i problematickou část cyklostezky a chodníku v neutěšeném stavu v její těsné blízkosti.

“ Jsme ty svoje předpoklady zadali projektantům firmy Panattoni ten chodník, celé to propojení od toho přechodu pod bývalým areálem Škodovky až po křižovatku k silnici na Vykmanov, tak by měli zprojektovat a měla by být součástí té výstavby“, dodal starosta Čekan.

Areál by měl být přístupný s veřejnými komunikacemi. Vzhledem k tomu, že se zde také nachází národní památka Rudá Věž smrti, počítá se nově s přístupem k této památce z jižní části, z ulice propojení na Vykmanov. Část pozemku bude vyčleněna i pro parkování. V roce 2018 by měl podle předpokladů zahájit v zóně provoz první z investorů.

 

Rubriky:  Zprávy
Region:  Ostrov