Průmyslová zóna – sever

Slavnostní zahájení výstavby nové průmyslové zóny PANATTONI PARK OSTROV NORTH v areálu někdejší továrny na výrobu trolejbusů Škoda Ostrov proběhlo ve čtvrtek 20. září. Stavební práce symbolicky odstartovalo přestřižení bývalého továrního komínaAsyn:

Výroba trolejbusů skončila v areálu Škodovky téměř před 20 lety. Tradiční přestřižení pásky, zahajující přípravu území pro novou výstavbu nahradilo právě střihání komína.

Tím bysme měli symbolicky zahájit vlastně přípravu území, která by měla být skončena na konci tohoto roku a věříme, že příští rok budeme mít finalizované, výběr prvních klientů, kteří by přišli do budovaných hal“ uvedla Pavel Sovíčka – generální ředitel Panattoni Europe pro ČR.

„Demoliční práce zahrnujou demolici všech budov, který tady v areálu jsou k vidění, menší budovy, nějaký garáže a přístavby v severní části, ty už jsou zdemolovaný, s pracema jsme začali zhruba před měsícem“ dodal“ Vladimír Toman – projekt manažer společnost Panattoni Europe.

Harmonogram demolic, podle toho jak je naplánován, by měl skončit zhruba v lednu roku 2019.

„Kdyby všechny haly měly být zdemolovány, kontaminovaný materiálu odvezeme na příslušnou skládku, na to máme zpracovanou sanační zprávu a sanační projekt který je schválen Českou inspekci životního prostředí a podle toho postupujeme, inertní materiál to znamená ten který se dá dále použít, to znamená čistý beton nebo čistý cihly, nadrtíme uděláme z nich recyklát a ten následně použijeme jako podkladní vrstvy pod komunikace, pod chodníky v rámci naší budoucí výstavby“ řekl Vladimír Toman – projekt manažer společnost Panattoni Europ.e

Jen samotné sanační a demoliční práce si podle slov generálního ředitele společnosti pro ČR Pavla Sovičky vyžádají částku zhruba 65 milionů korun.

„Je to svého druhu největší sanace průmyslovým developerem v České republice, v historii žádné větší území nebylo nebo takhle demolováno a sanováno, pokud to bylo historicky bylo to děláno státem, takže je to do určité míry unikát, celá investice do průmyslové zóny bude představovat jenom do nemovitostí dvě miliardy, s tím že samozřejmě uživatelé té zóny budou investovat dál do technologií a jejich vybavení, takže celková investice a přínos vlastně nebo investice  v regionu by měla dosáhnout zhruba 4 až 5 miliard“ Pavel Sovíčka – generální ředitel Panattoni Europe pro ČR.

Výstavba nových pronajímatelných hal o celkové rozloze přibližně 125 tisíc metrů čtverečních by měla podle předpokladů začít pravděpodobně na jaře příštího roku. Podle očekávání zde bude mezi jejími uživateli zkombinována výroba, sklady i distribuce.

Rubriky:  Zprávy
Region:  Ostrov