Prima den dětí v MDDM v Ostrově

Poslední květnová neděle patřila v Domě dětí především těm nejmenším, kteří sem zavítali v doprovodu rodičů na Prima den dětí.

Mezinárodní den dětí se po celém světě slaví každoročně 1. června a má upozornit světovou veřejnost na práva a potřeby dětí. Vzhledem k tomu, že oslavy letos připadly na čtvrtek, připravil si ostrovský Dům dětí a mládeže velkolepou akci na neděli 28. května.

“ Připravili jsme si to zhruba na třech místech, kdy teda Dům dětí, areál Domu dětí.  Mohly vyzkoušet takzvaný Aquazorbing, Windsurfing simulátor, dále mohly zkusit odvahu na horolezecké stěně „, prozradila pracovnice MDDM Ostrov Bc. Dagmar Gburová.

Bohatý program pamatoval na oblíbené skákací hrady, malování na obličej, k dispozici byla i motorová vozítka. I v letošním roce na akci zavítali grafici a ilustrátoři, kteří na přání kreslili humorné karikatury. V zámeckém parku byla pro dobrodruhy připravena pohádková stezka, která v uplynulých letech zklidila veliký úspěch. Na celkem deseti stanovištích děti plnily různé sportovní, ale i dovednostní úkoly, za které byly pohádkovými postavami sladce odměněny.

“ Tady jsme u Rumcajse a Manky. Děti zkouší zatloukat hřebíky a pomáhají Mance věšet prádlo, sundávat prádlo, velký pomocníci „, vysvětlila pracovnice MDDM Ostrov Zuzana Janecká.

Na fotbalovém hřišti si bylo možné zasportovat a naučit se něco nového.

“ Bylo to pro všechny věkové kategorie, mohly si tady vyzkoušet softball a to chytání, házení vrchem i spodem a pálení z tosu a ze stativu „, dodal člen Softballového clubu – Islanders Ostrov Václav Petráň.

Během celého odpoledne se bylo možné vyfotit s pohádkovými postavičkami myškou Minnie, myšákem Mickey a s oblíbeným Krtečkem. Připraveno bylo i lahodné občerstvení, které v horkém počasí, přišlo k chuti. S troškou do mlýna přispěli i ostrovští hasiči a kromě prohlídek vozů připravili hasičskou pěnu, ve které se děti pořádně vydováděly. Oslavy v Domě dětí pokračovaly až do podvečerních hodin.

 

 

 

Rubriky:  Zprávy
Region:  Ostrov