Požár ubytovny v Ostrově

Jednu z ubytoven pro sociálně slabé v Ostrově zachvátil v průběhu pondělního odpoledne požár. Vzhledem k jeho poměrně velkému rozsahu naštěstí nedošlo ke zranění osob.

Požár nahlásili zhruba ve tři hodiny odpoledne nájemníci ubytovny jejímu majiteli, který následně zprostředkovaně vše oznámil na tísňovou linku hasičů.

„Byl vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu, tzn., že tady je zhruba 8 jednotek hasičů, s řadou cisteren včetně výškové techniky,“ sdělil mluvčí HZS KK Martin Kasal.

Zásah byl podle slov mluvčího hasičů komplikovaný vzhledem k tomu, že se jednalo o dřevěný, zcela oplechovaný objekt. Oheň se šířil ve stropech i stěnách a obložení bylo nutné odstranit zevnitř i zvenčí. Požár vznikl s největší pravděpodobností v horním patře jedné poloviny dvoupatrové budovy, kam se zasahující hasiči dostali pouze za použití požárního žebříku.

„Ještě před příjezdem hasičů, se všichni obyvatelé ubytovny, tzn. 40 osob, opustilo ty své byty, záchranná služba byla na místě, bylo to z důvodu náhlé nevolnosti jedné obyvatelky. Bylo zajištěno náhradní ubytování pro všechny, kteří si nezajistili to ubytování sami, postaralo se o to město Ostrov ve spolupráci s naším odborem ochrany obyvatelstva,“ prozradil mluvčí Martin Kasal.

„Jsme zabezpečili pro teď zhruba 35 lidí, z toho dva jsou nemohoucí plně, ubytování na cca dvě noci. Jsou umístěný v hale TJ Ostrov, kde jsme jim zabezpečili hlavně teplo, teplou vodu, sociálku, deky a nějaký jídlo,“ sdělil Ladislav Jurek z odboru kanceláře starosty města Ostrov.

Hašení objektu probíhalo celou noc až do úterních ranních hodin. Ty ukázaly rozsah způsobených škod. Jedna polovina budovy byla zcela zničena. Podle slov Petra Rotheho, správce ubytovny, bude shořelá polovina budovy, čítající cca 20 pokojů ve spolupráci s pojišťovnou, stavební firmou a likvidátorem stržena a zhruba do dvou až tří měsíců nově postavena. Druhá část ubytovny zůstala neporušena.

„Část lidí se bude moci vrátit do těch svých příbytků a my budeme potom řešit jak s majitelem ubytovny, který se především musí postarat i pokud se mu to nepodaří tak ty zbývající obyvatele ubytovny nějakým způsobem jim vypomoci,“ doplnil starosta města Ostrov Bc. Pavel Čekan

Jednat by se mělo přibližně o 7 lidí, kteří budou moci do doby, než bude vystavěna nová část, využít nabídku náhradního ubytování od města s největší pravděpodobností v ubytovně v ulici Dukelských hrdinů. Příčina požáru a výše škody zůstává zatím v šetření.

Rubriky:  Krimi Zprávy