Pololetní prázdniny v Ekocentru

Zábavné a sportovní dopoledne si o pololetních prázdninách užily  děti nejen v Ekocentru, ale i v bazénu základní školy Masarykova.

Úderem 8 hodiny ranní se otevřely dveře budovy ekocentra a pro děti byl na uvítání připraven teplý čaj. Následovala prohlídka vnitřních prostor, kde si mohly nejen prohlédnout živočichy žijící v Ekocentru, ale také je nakrmit.

„Potom jsme měli připravenou takovou chuťovku, co teďka tady zkoušíme na všech skupinách, co jde. Je to vlastně hra s QR kódy a děti dostanou buď tablety a nebo si sami na telefonu stáhnou aplikaci na čtení QR kódů. Byla to vlastně soutěž se dvaceti otázkami, kde byly otázky – jakou mají hadi páteř nebo jestli si želva může sundat krunýř a tak podobně“, prozradila pedagogická pracovnice Ekocentra Bc. Dominika Planková.

QR kódy, které byly rozmístěny nejen v myšárně, v teraristice, ale i v dalších místnostech budovy musely děti najít a správně na všechny otázky odpovědět.Po zapsání poslední odpovědi do připravených papírů následovalo vyhodnocení soutěže. Všech 14 dětí, které poctivě odpovídaly, získalo za odměnu drobné předměty. Na programu prázdninového dopoledne bylo pro školáky připraveno i trochu sportování.

„Jsme si tady dali takovou malou pauzu v klubovně, děti si daly malou svačinu a čaj a potom jsme se odebrali řádit do bazénu první základní školy“, doplnila Dominika Planková.

Děti se společně s pedagogickými pracovníky po vydatném řádění v bazénu vydaly na připravený oběd v základní škole Masarykova, který zároveň udělal pomyslnou tečku za prázdninovým pátečním dopolednem.

 

Rubriky:  Zprávy
Region:  Ostrov