Pojď hrát hokej

Celorepubliková sportovní akce Pojď hrát hokej se uskutečnila i na zimním stadionu v Ostrově.

Pořádání akce Pojď hrát hokej, která proběhla na několika místech naší republiky, se v našem městě ujal hokejový klub HC Čerti. Cílem této akce bylo přivést na zimní stadion co nejvíce malých dětí.

„Naši trenéři ukážou, jak probíhají tréninky nejmladší kategorie a zároveň si všechny děti mohou vyzkoušet bruslení s našima trenérama – od prvních krůčků formou hry“ řekl Radek Schmied – místopředseda klubu.

Akce Pojď hrát hokej je rozvojovým projektem Českého svazu ledního hokeje a je zaměřena na podporu náborů v hokejových klubech. Smyslem projektu je pomáhat klubům v jejich snaze přivést nové děti na zimní stadiony a také se se zaměřuje na komunikaci směrem k rodičům potenciálních i stávajících hokejistů.

„Tato akce probíhá 2x ročně, na začátku školního roku a potom v lednu. V podstatě každého tohoto dílu se u nás na zimáku zúčastní 20 – 25 dětí, které přijdou poprvé na ZS. Některé samozřejmě nevydrží nebo je ten hokej přestane bavit. Ale většina v klubu zůstává i nadále a to je vlastně smysl celé té akce“ Radek Schmied – místopředseda klubu.

Do projektu Pojď hrát hokej se mohou zapojit hokejové kluby registrované v Českém svazu ledního hokeje, provozující alespoň jedno mládežnické družstvo. Klubům je také určena materiální podpora pro trénink dětí. Díky tomu dostanou rodiče pro začínající hokejisty výstroj zdarma a první zkušební lekce jsou také zdarma. Pokud by děti u hokeje zůstaly, prvotní náklady budou  maximálně 900 Kč za celou sezónu.

Rubriky:  Sport
Region:  Ostrov