Pohár rozhlasu

Atletická soutěž Pohár rozhlasu se letos premiérově konala v Ostrově, na novém hřišti u ZŠ Masarykova.

Ve dnech 16. a 17. května uspořádala ZŠ Masarykova atletické závody pro žáky 6. – 9. ročníků ZŠ a příslušných ročníků víceletého gymnázia.

„Letos poprvé v Ostrově, je to asi zásluhou toho, že tady máme nový krásný stadion tady v Ostrově. A je 50. výročí této soutěže, Poháru rozhlasu a je to taková pocta, že to můžeme uspořádat tady v Ostrově“ uvedl Karel Daníček – pořadatel.

Ve středu 16. května soutěžili za velmi deštivého počasí starší žáci a žákyně, tedy 8. – 9. ročníky, ve čtvrtek pak bez deště dívky a chlapci ze 6. – 7. ročníků. Závodilo se v bězích na 60 metrů, ve štafetách 4 x 60 metrů, dále v hodu míčkem nebo vrhu koulí, ve skoku dalekém a vysokém a ve vytrvalostních bězích – od 600 metrů mladších žákyň až po 1500 metrů starších žáků.

„Tentokrát mohou dvě disciplíny, takže ti atleti se asi prosadí víc, můžou dvě disciplíny a štafetu, takže ve 3 disciplínách můžou soutěžit“ sdělil Karel Daníček – pořadatel.

Celkem se okresního finále zúčastnilo 12 škol, Ostrov reprezentovala pořádající ZŠ Masarykova, gymnázium a u mladších žáků a žákyň také ZŠ Májová. Ve všech kategoriích postupovali do krajského kola vítězové. V kategorii starších žáků zvítězila ZŠ a ZUŠ Šmeralova Karlovy Vary, ZŠ Masarykova brala bronz. Mezi staršími dívkami se z vítězství radovala ZŠ Poštovní, 2. místo obsadilo ostrovské gymnázium. V kategorii mladších žáků i žákyň zvítězila ZŠ Masarykova Ostrov a navíc zaznamenala i dvě individuální vítězství, zásluhou Lenky Burešové a Radka Lešťana.

 

Rubriky:  Sport
Region:  Ostrov