Podzimní prázdniny v MDDM a Ekocentru

Vyrobit si strašidelný kostým nebo nakrmit morčata a pavouky mohly děti školou povinné v Domě dětí a v Ekocentru.

Dva volné dny si užily děti o podzimních prázdninách, které v letošním roce připadly na čtvrtek 26. a pátek 27. října. V Domě dětí bylo pro školáky ve věku od 6 do 12 let připraveno hodně zajímavého.

“ Máme pro děti Strašidelný ateliér, kdy je to spíš taková tvořivá dílna, děti si připravují masky na Halloween a dlabou dýně a připravujeme se vůbec jakoby k tomu tématu Halloweenskému „, vysvětlila pedagogická pracovnice Domu dětí Zuzana Janecká.

Dlabání dýní je dětmi oblíbená činnost, při které si užijí spoustu legrace. Pomocí lžíce vydlabou vnitřek a na čelní stranu vyřežou strašidelný obličej. Po vložení svíček pak dýně slouží jako netradiční a zároveň strašidelný svícen na Halloween. Při výrobě kostýmu měly děti možnost předvést svou kreativitu.

“ Děti připravují strašidelnou masku, takového ducha ze šedého papíru a zdobí ho různými látkami, papíry, korálky, ozdobami a použili jsme taky netradičně igelitové pytle černé „, řekla Zuzana Janecká.

Výtvory si školáci na konci dne odnesli domů. V Ekocentru se podzimní prázdniny nesly v odpočinkovém duchu.

“ Pro děti školou povinné jsme si připravili hrátky se zvířátky, děti si teda nejen hráli, starali se o zvířátka, čistili jim terária a dokonce si zahráli i na doktory „, sdělila vedoucí Ekocentra Petra Žlutická.

V myšárně si v uvozovkách do parády vzaly morčata a jejich příbytky. Nejprve se s nimi blíže seznámily, chvíli si s nimi pohrály a následně jim do klecí daly nové hobliny a přichystaly čerstvou vodu i potravu. V teraristice měnily hadům a ještěrkám vodu, hmyzem nakrmily ještěrky a léčily nemocného chameleona.

“ Připravili jsme pro děti také mikroskopování, kde si mohly zjistit rozdíl mezi lidským vlasem a chlupem z morčete „, dodala Petra Žlutická.

Dny volna si v příspěvkových organizacích podle spokojených výrazů ve tváři, děti užily na maximum.

 

Rubriky:  Zprávy
Region:  Ostrov