Podzimní prázdniny v Domě děti a v Ekocentru

Dva dny plné sportování a tvoření s podzimní tématikou si užily děti školou povinné v Domě dětí a v Ekocentru.

Podzimní prázdniny základních a středních škol letos připadly na období 26. a 27. října. Dům dětí si v letošním roce připravil pro školáky ve věku od 6 do 12 let na tyto dny příměstský tábor. Součástí programu bylo nejen sportování, ale především zábava.

„Sešlo se nám tady nakonec třiadvacet dětí a v rámci středečního programu navštívily bazén, obědváme na základní škole Masarykova. Včera si tvořily podzimní triko, dneska jsme dlabali dýně,“ prozradila pedagogická pracovnice Domu dětí Zuzana Janecká.

Vydlabané a nazdobené dýně byly převezeny do Ekoncetra. Společnými silami je děti rozmístily podél chodníku směrem do vstupu do budovy. Sloužily zde jako výzdoba na nadcházející Halloween. V podobném duchu se neslo i prázdninové volno v Ekocentru.

„Oba dva dny ve středu i ve čtvrtek podzimních prázdnin jsme si pro děti připravili výrobu domácího mýdla. Vlastně děti si do pekáče nasbíraly bobulky, listí, co se jim líbilo na zahradě a potom jsme to zalili rozpuštěnou mýdlovou hmotou,“ uvedla pedagogická pracovnice Ekocentra Bc. Dominika Planková.

Voňavé mýdlo si mohly děti na konci dne odnést domu a potěšit s ním své blízké. Na čtvrtečním programu byla výroba růžiček z barevného podzimního listí. Za pomoci špejle, nitě a listů se dala během několika málo minut vyrobit krásná dekorace do vázy, která neuvadne.

Rubriky:  Zprávy
Region:  Ostrov