Podvod při směňování peněz

Policisté z Obvodního oddělení v Karlových Varech hledají dva pachatele, kteří se měli dne 17. ledna 2017 dopustit podvodného jednání v Karlových Varech v jedné místní herně.

Do té přišli dva muži kolem 12:30 hodin. Přistoupili k baru a po obsluze požadoval jeden z mužů rozměnit sumu 10 tisíc korun na menší bankovky. Barmanka mu peníze rozměnila, muž si je převzal a poodstoupil od baru. K baru následně přistoupil druhý z mužů a chtěl také rozměnit bankovky, tentokrát menší bankovky na větší. I tomuto muži barmanka vyhověla. Muž se však zřejmě s takto rozměněnými penězi nespokojil a požadoval další a další různé měnění bankovek. Při tom neustále něco hovořil, čímž obsluhu po chvíli uvedl v omyl, a ta poté ztratila nad financemi kontrolu. Tímto jednáním se jim podařilo od obsluhy podvodně vylákat 8 tisíc korun. Poté společně odešli z provozovny pryč.

K popisu pachatelů barmanka uvedla, že se jednalo o dva muže, kdy jeden z nich mohl být tak 170 cm vysoké postavy, měl tmavší krátké vlasy, ve věku zhruba 35 – 40 let. Na sobě měl zimní bundu zelené barvy s kapucí a modré džínové kalhoty. Byl bez vousů a hovořil plynule česky. Pravděpodobně měl zlatý zub, jelikož se mu při mluvení v ústech blýskal.

Druhý muž byl vyšší, tak kolem 185 – 190 cm vysoký, tmavší pleti, ve věku cca 35 – 40 let. Vlasy měl tmavé střižené na krátko a hovořil plynule česky. Na sobě měl modrou zimní bundu, tmavé kalhoty a okolo krku modrou šálu.

Obdobný případ se stal o den později i v Ústeckém kraji, a to konkrétně v Lovosicích. Zde zřejmě ti stejní muži využili nepozornosti barmanky v místní herně a při rozměňování bankovek jí odcizili 12 tisíc korun.

V případě jakýchkoliv informací k těmto hledaným mužům, volejte na linku 158 nebo se obraťte na nejbližší policejní služebnu. Obsluhy heren a barů upozorňujeme na větší obezřetnost při podobném rozměňování peněz.

Rubriky:  Krimi
Region:  Karlovy Vary