Pavel Čája Kovář

Pavel Čája Kovář je ostrovský handicapovaný sportovec, pro kterého byla zorganizována dnes již úspěšná veřejná sbírka. Díky ní si mohl pořídit handbike plně odpovídající náročným požadavkům pro své závodění.

Osud si s Pavlem v uvozovkách pěkně pohrál. Z úspěšného zdravého sportovce se kvůli úrazu stal ze dne na den mladý muž z počátku odkázaný na pomoc druhých.

„Úraz se mi stal v roce 2009 v srpnu, 2. srpna tady ve  Varech na kaolinkách nebo v Jimlíkově, po úraze jelikož jsem se chtěl vrátit zpátky ke sportu, tak existuje pár sportů pro moje postižení, protože mám jedno z nejtěžších postižení, co vlastně existuje na vozíčku, a vlastně jedinej ten handbike je takovej fyzicky náročnej, u kterýho já můžu se jakoby pořádně, sedřít“ uvedl Pavel Čája Kovář – handicapovaný sportovec.

Aby se Pavel mohl věnovat tomuto sportu naplno a na nejvyšší úrovni, potřeboval zvláštní odlehčené kolo, jehož cena byla ale poměrně vysoká. Proto se rozhodla jeho kamarádka Adéla zorganizovat veřejnou sbírku.

„Nečekali jsme teda, že to bude takovej rozruch okolo toho, nebo že i tolik lidí bude chtít přispět, nicméně vybralo se nějakých 214 tisíc, což bylo zhruba nějakejch 60, 70 % cena toho handbiku“ Pavel Čája Kovář – handicapovaný sportovec.

Zbytek si sehnal sám Pavel od kamarádů a známých, vesměs se jednalo o sponzorské dary. Pavel trénuje prakticky jako zdraví profesionální sportovci, tedy 1,2x týdně návštěva posilovny, na kolo chodí 4,5x týdně, pro regeneraci aspoň jedenkrát v týdnu plave a navštěvuje fyzioterapeuta, a to vše chce ještě doplnit o masáže. Cíle, kterých by chtěl dosáhnout, má totiž vysoké.

„Tzn. u sportovců Mistrovství světa či paralympiáda, zatím jezdím Českej pohár s tím, že příští rok už bych chtěl začít světovej pohár, což jsou závody už prostě Belgie, Francie,Itálie, a zkusit se právě nominovat na Mistrovství světa“ zmínil Pavel Čája Kovář – handicapovaný sportovec.

To vše samozřejmě obnáší spoustu dalších finančních prostředků, ale i sil. Jak nám Pavel prozradil, uvítá jakoukoli pomoc finanční, ale i povzbuzující. Rád si napíše, popovídá s dalšími sportovci, ale lidmi, kteří ho v jeho ambiciózních cílech budou mít chuť podpořit. /fb stránky Pavel Čája Kovar a Pavel Kovar/

„Každopádně hlavně bych chtěl poděkovat rodině, protože ta stojí u všeho toho trápení a tréninků a dopomoci no a pak v neposlední řadě bych chtěl poděkovat všem co mě vlastně přispěli na handbike a vlastně Adéle, která celou tuhlenctu sbírku zpunktovala“ řekl Pavel Čája Kovář – handicapovaný sportovec.

Rubriky:  Zprávy
Region:  Ostrov