Parkoviště ulice Vančurova

Nová parkovací plocha ve Vančurově ulici má pomoci alespoň zčásti vyřešit problémy s nedostatkem parkovacích míst ve východní části Ostrova.

Na ploše poblíž zimního stadionu bylo již při stavbě zadní Lidické ulice v loňském roce zřízeno provizorní parkoviště pro zhruba padesátku automobilů.

„Bylo využíváno maximálně, dokonce byly i problémy, že některý auta stály nejenom na tom parkovišti provizorním ale i na části na trávě“ uvedl Jiří Šuster – vedoucí odboru investic.

Právě z tohoto důvodu se město rozhodlo provizorní plochu nahradit parkovištěm oficiálním.

„Jsme dostali  za úkol zpracovat projektovou dokumentaci na definitivní parkovací stání, to se uskutečnilo no a v letošním roce jsme dostali peníze na realizaci stavby“ sdělil Jiří Šuster – vedoucí odboru investic.

S pracemi se začalo na přelomu září a října. Parkoviště zabírá prakticky celou louku a vybudováno zde bude celkem 61 parkovacích míst.

„Bude se najíždět né teda z ulice Vančurovy, ale z tý propojky směrem tady do servisu a co se týká povrchu tak ta spojovací komunikace je v asfaltu stání jako takový jsou z betonových dlaždic, ten samej systém co jsme dělali v zadní Lidický, tzn. pod tím je vlastně geotextilie, na tom je sorbent a položená betonová dlažba“ upřesnil Jiří Šuster – vedoucí odboru investic.

Stavba, vysoutěžená za částku 3 miliony 60 tisíc korun, by měla být podle plánu dokončena 14. prosince letošního roku.

Rubriky:  Zprávy
Region:  Ostrov