Otevírání mlýnků v Jáchymově

Tradiční jarní akce otevírání mlýnků v Jáchymově proběhla i v letošním roce o druhé květnové neděli.

Nedělní odpoledne 14. května patřilo v lese v Údolí mlýnků za lázeňským hotelem Radium Palace tradiční akci otevírání mlýnků, kterou každý rok pořádá město Jáchymov ve spolupráci s hasiči a kulturní komisí. Pro veřejnost zde byl připraven i doprovodný program. Na pódiu předvedly na úvod své vystoupení děti z místní mateřinky.

“ V letošním roce to již bylo po osmnácté a tuto tradici udržujeme z důvodu, aby děti se svými rodiči zhotovily mlýnky, postavily je na náš potůček. Původně byla určena lázeňským hostům, kteří si tady stavěli mlýnky s tou tradicí, že pokavaď mlýnek vydrží přes zimu, tak jim vydrží jejich lázeňská láska „, vysvětlila místostarostka města Jáchymov Ingeborg Štiková.

Po domácku vyrobených výtvorů je tady nyní kolem osmdesáti. Nainstalované a pečlivě usazeny jsou v proudu potůčku, aby pěkně klapaly. K vidění jsou tu mlýnky ze všech možných materiálů, dřevěné, kovové i plastové. Každý rok přibudou při této příležitosti další, plně funkční. Další hudební představení bylo určeno především pro nejmenší návštěvníky akce.

“ Bude dneska divadélko Dino, což je hudební divadélko a my tady dneska zazpíváme písničky z našich hudebních pohádek . Takže se tam objeví hodně písniček o všech možných zvířátkách, pejsci, kočičky, sloni, opice „, prozradil principál hudebního divadélka Dino Ing. Milan Benedikt Karpíšek.


Různorodé mlýnky si je možné prohlédnout po celý rok. Při procházce Jáchymovským lesem se nedají minout.

 

Rubriky:  Zprávy
Region:  Jáchymov