Ostrovský stacionář

Druhá etapa rekonstrukce domova pokojného stáří, která si vyžádala částku necelých 20 miliónů korun, je těsně před dokončením. Přinese s sebou dalších 18 lůžek pro seniory.

Celá stavba byla rozdělena do dvou let. Nové prostory vznikaly v bývalé turistické ubytovně. Do konce loňského roku byly prostavěny zhruba tři miliony korun.

 

“ Aby stavba mohla pokračovat přes zimu tak se udělala všechna opatření tak, aby stavba mohla být temperována, čili provizorní střecha, provizorní zateplení, opláštění budovy“, sdělil vedoucí odboru investic Jiří Šuster.

V prvním kvartálu roku 2017 stavba plynule pokračovala dál vnitřními pracemi. Dělaly se rozvody elektriky, jednotlivých sítí, betonování podlah, sádrokartony a další věci nutné k samotnému dokončení stavby. Její součástí je i krček, který propojoval budovu s dnes již novým zázemím fotbalového klubu.

 

“ Bude tam vlastně schodiště, který musíme mít kvůli únikové cestě samozřejmě bude sloužit k hlavnímu vstupu na zahradu no a na to navazuje takovej altán, přístřešek, kde budou lavičky a budou tam odpočívat klienti“, řekl Jiří Šuster.

V současné době jsou nově vzniklé prostory rozděleny na jednotlivé místnosti přesně podle projektu. Maluje se, podlahy jsou připraveny pro pokládku lina a také se kompletuje zdravotní a sociální zařízení. Upravena je již i zahrada, včetně chodníků, altánu, osvětlení i cvičících strojů. Před vlastním vstupem do objektu a do technického zázemí dokončuje zhotovitelská firma 12 místné parkoviště plus jedno místo pro imobilní občany.  Celá rekonstrukce, jejíž termín dokončení je stanoven na 31. července, byla hrazena z městského rozpočtu. Město má zažádáno o dotaci, ale zatím není znám výsledek. Vybavení objektu spustí oblastní charita ihned v okamžiku, kdy jim bude předán. Tedy ještě o letních prázdninách.

“ Po té spustíme, to co už máme skoro nakoupené, takže montáže postelí, dovoz nočních stolků, montáže šatních skříní a samozřejmě vybavení veškerých prostor včetně sociálek, kanceláří a podobně“, vysvětlil ředitel oblastní charity Mgr. Tomáš Fexa.

Podle slov ředitele charity je již zčásti zajištěn i personál.

“ Máme lidi, postupně je zaučujeme, postupně zjišťujeme, že některé musíme i vyměnit, takže stále potřebujeme 2 až 3 pracovníky do přímé péče, jinak ostatní personál už je nasmlouván, od prvního září bychom měli být v plném počtu „, dodal Tomáš Fexa.

Zájemci o volná pracovní místa se mohou obracet na ředitele oblastní charity anebo zajít přímo do domova pokojného stáří. Příjem předvybraných klientů na nová lůžka bude spuštěn podle předpokladů v září letošního roku. Do této chvíle oblastní charita eviduje 120 žádostí o umístění do domova, z nichž je přes 70 od ostrovských občanů.

 

Rubriky:  Zprávy
Region:  Ostrov