Ostrovský Masopust

Tradiční masopustní průvod městem, který pořádali Ostrovští ochotníci ve spolupráci s Městským domem dětí a mládeže, se uskutečnil v sobotu 2. března.

Průvod masek, který vedl od náměstí až do Ekocentra, se v Ostrově konal již počtvrté. Návštěvníci se sešli v sobotu odpoledne před Domem kultury, kde průvod zahájil starosta města Jan Bureš.

„Tak mým hlavním úkolem je dneska předat klíče od města masopustnímu průvodu, tedy maskám masopustním, které vlastně uzavírají tu dobu toho půstu a které vlastně odvedou všechny návštěvníky na staré město do Ekocentra“ řekl Ing. Jan Bureš, starosta města.

Celý masopustní průvod se z náměstí vydal přes město se zastávkami u pošty, před Plackou a u Staré radnice. V Ekocentru již na masopustní průvod čekal bohatý program, ve kterém nechyběly soutěže pro děti, vyhodnocení nejlepší dětských i dospělých masek a také spousta občerstvení.

„Čtvrtým rokem se snažíme o tradici v městě Ostrově, samozřejmě nemáme na vesnickou zábavu, ale přece jenom se snažíme, abychom tady tu tradici pojali tedy pro širokou veřejnost, pro děti, pro masky a pro takovou tu celkovou atmosféru veselí, hodování. Pro děti jsme připravili několik jednoduchých her. Bohaté občerstvení, máme krásné koláče, makové, tvarohové, pro masky, které zvítězí. Pro dospělé i pro děti“ uvedla Bc. Dagmar Gburová, MDDM Ostrov.

„Zároveň tím vlastně, dalo by se říct, startují takové ty soboty pro děti, které jsme se rozhodli uspořádat, že vlastně každou sobotu kromě teda letních prázdnin bude v Ostrově nějaká akce, která bude vhodná i pro děti, které se budou moci děti zúčastnit a dneska vlastně má takovou pomyslnou služby tedy Dům dětí a mládeže“ řekl Ing. Jan Bureš, starosta města.

Tradiční masopustní hodování zpříjemnila také živá hudba v podání ostrovské kapely Studix. Přestože počasí Masopustu příliš nepřálo, i tak se k průvodu přidalo mnoho návštěvníků v maskách i bez masek.

Rubriky:  Zprávy
Region:  Ostrov