Ostrovský Jarmark

První letošní Jarmark radosti se uskutečnil v sobotu 16. března v Domě kultury. Téměř sedmdesát zručných rukodělných výrobců z města i okolí zde opět představilo své originální výtvory.

Jarmark radosti se v Ostrově koná již posedmé. Ten březnový se nesl tradičně v duchu jara a návštěvníci se mohli těšit na široký výběr velikonočních dekorací ze všech možných materiálů a v různých výtvarných provedeních.

„Úžasné je, že jarmark se neustále rozrůstá, takže i když se to zdá nemožné, tak se nám podařilo zase vlastně posílit ty kapacity. Opět se nám podařilo rozšířit vlastně tu řadu těch prodejců o další novinky a o další zboží, přízemí ve vestibulu se nám rozrostlo o stánky s workshopy, takže probíhají tam i dětské dílničky a myslím si, že už pomalu nemáme s jarmarkem kam růst“ řekla Eliška Failová – pořadatelka.

Další novinkou letošního jarmarku byl i bazar s dámským oblečení, takzvaný Fešnčenž, který rozšířil prostory kavárny.

„Co se týče té škály toho výběru, takže vlastně je tu nepřeberné množství šperků. Podařilo se nám získat velkou řadu nových prodejců zaměřených vlastně na textil, dětské oblečení, oblečení pro dospělé, máme tu kožené výrobky a je tu i na výběr z řady druhů kabelek, ať už kožených nebo šitých textilních a v letošním roce tu máme vlastně i stánek, který má výrobky pro pejsky nebo oděvy pro cvičitele psů“ uvedla Eliška Failová – pořadatelka.

Kromě originálních výrobků nechyběl na sobotním jarmarku ani stánek s vynikající kávou a lahodnými zákusky. Na další letošní jarmark, tentokrát s nádechem Vánoc, se návštěvníci mohou těšit opět na podzim.

 

Rubriky:  Zprávy
Region:  Ostrov