Ostrovský Jarmark Radosti

První Jarmark radosti v letošním roce navodil atmosféru přicházejícího dlouho očekávaného jarního období.

Bezmála 60 tvůrců nejen z Karlovarského kraje zamířilo v sobotu 11. března do ostrovského Domu kultury, aby zde prezentovali své originální výrobky. Akce se i tentokrát  těšila velkému zájmu veřejnosti.

“ V letošním roce jsme zachovali měsíc březen, takže do Velikonoc máme ještě měsíc, ale vůbec to nevadí. Tématem je jaro“, uvedla organizátorka Ostrovského Jarmarku radosti Eliška Failová.

K mání zde bylo nepřeberné množství jarní dekorace v podobě věnců, svícnů, ručně malovaných velikonočních kraslic a mnoho dalšího. Zastoupení zde měly i šperky, oblečení, košíky, ale i zdravé domácí potraviny, sirupy a čaje. Ani tentokrát nezapomněli organizátoři na dětské návštěvníky. Pro ně byly připraveny tvořivé dílničky, ve kterých si mohly vyrobit například voňavé mýdlo z kozího mléka.

V rámci akce si mohli vzít inspiraci i pedagogové pracovních činností ze základních škol, ale i ti, které baví tvoření a výroba hraček.

“ My tady dnes propagujeme projekt, který se nazývá školní dílny a je to takové usnadnění pedagogům a dětem. My připravujeme takové balíčky, kde je předřezaný materiál, je tam všechno potřebné, krom takových obyčejných věci, jako je třeba kladívko nebo lepidlo, což se všude najde a dílna je v podstatě připravená a podle krátkého foto návodu každé dítě může si vyrobit robotka, krmítko pro ptáčky“, vysvětlila Blanka Techlovská spoluautorka projektu Školní dílny.

Někteří si na místě robotka vyrobili a hrdě si svůj výtvor odnesli domů. Další Jarmark radosti, tentokrát s vánoční tématikou, se bude konat letos na podzim.

Rubriky:  Zprávy
Region:  Ostrov