Ostrovský Jarmark radosti v DK

Ostrovský Jarmark radosti navodil již počtvrté vánoční atmosféru v prostorech Domu kultury.

Tradiční akce, na kterou zavítali zruční výrobci z celé České republiky, aby prezentovali své rukodělné výrobky proběhla v sobotu 25. listopadu.

“ Ta tradice se ujala, takže s velkým nadšením pokračujeme stále dál. Jarmark se neustále rozrůstá. Na konci listopadu už to nemůže být nic jiného než atmosféra Vánoc, ty vánoční nákupy, dekorace, adventní věnce, ozdoby a podobně „, uvedla organizátorka Ostrovského Jarmarku radosti Eliška Failová.

Prodejců se tentokrát sjelo zhruba šedesát. Přivezli s sebou spousty vánočních ozdob nejen na stromeček, ale i na slavnostní tabuli v podobě adventních svícnů, věnců a dalších. Nechyběla ani ručně vyrobená voňavá mýdla například z kozího mléka a kosmetické přípravky. Samozřejmostí každého jarmarku jsou originální šperky nepřeberných motivů a velikostí.

“ Já myslím, že tady si možná přijdou na své děti i víc než dospělí, workshopy k našemu jarmarku samozřejmě v každém případě patří, takže je tu možnost si něco ušít, je tu výroba mýdel, šperků a podobně „, prozradila Eliška Failová.

Děti si mohly také vyrobit zajímavý obrázek z barevného písku, který si mohly odnést domů a někoho jím obdarovat nebo si vyrobit dřevěnou vánoční ozdobu.

“ Takovou změnou je například i to uspořádání, které jsme se snažili udělat takové uvolněnější a pro nakupující i příjemnější a prodejci se nám z předsálí a společenského sálu tedy roztáhli už i do ves vestibulu a kavárny Domu kultury „, řekla organizátorka.

Jarmark, který si nenechaly ujít desítky lidí nejen z Ostrova, určitě nebyl tím posledním.

“ Pokud se zadaří, tak bychom další jarmark rádi zopakovali určitě příští rok na jaře někdy v březnu před velikonoci a další by potom navázal zase v listopadu „, dodala organizátorka Ostrovského Jarmarku radosti Eliška Failová.

Informace o dalším ročníku se objeví vždy s dostatečným předstihem v Ostrovském měsíčníku, na internetových stránkách Domu kultury a také na výlepových plochách ve městě.

 

Rubriky:  Zprávy
Region:  Ostrov