Ostrovský Jarmark radosti II

Ostrovský Jarmark radosti v pořadí již druhý v letošním roce, přilákal do Domu kultury opět desítky lidí.

Sobotní den patřil ve Společenském sále Domu kultury dalšímu ročníku ostrovského Jarmarku radosti, na který se sjeli tvůrci nejen ze západních Čech. S sebou si na akci přivezli nepřeberné množství rukodělných výrobků z různých materiálů, převážně s vánoční tématikou.

„Je tu betmála šedesát různých prodejců a to převážně z Karlovarského kraje, pak samozřejmě z Ústeckého, protože ten je k nám nejblíž a několik tvůrců přijelo i třeba z Prahy. Jarmark je vánoční, takže samozřejmě nechybí vykrajovátka, ozdobičky, dekorace, svícny, vánoční věnce, perníčky a podobně“, uvedla organizátorka Ostrovského Jarmarku radosti II. Eliška Failová.

Smyslem jarmarku je, prezentace tvůrců a autorů, kteří se jejich činnosti věnují ve svém volném čase. Zastoupení zde měli výrobci překrásných šperků, módních a bytových doplňků a podobně. Ani tentokrát autoři nezapomněli připravit pro zájemce, bez rozdílu věku, tvořivé dílny, o které byl velký zájem.

„Dílničky jsou připraveny i pro rodiče i pro děti, pro všechny věkové kategorie. Je možné si třeba tady vyrobit obrázek z barevných písků nebo různé vánoční dekorace a nebo také šperky. A autoři jednotlivých dílen jsou velice příjemní a naučí jednak děti, jednak dospělé vlastně tu danou výtvarnou techniku“, doplnila Mgr. Zdeňka Bílková- spoluorganizátorka Ostrovského Jarmarku radosti II.

Vyrobené obrázky,dekorace a podobně si bylo možné odnest domů. Podle Elišky Failové se akce i po druhé těšila velkému zájmu široké veřejnosti a proto již nyní spřádají plány na další, v pořadí již 3 Jarmark. Ten by se podle předběžných informací mohl uskutečnit v březnu 2017.

Rubriky:  Zprávy
Region:  Ostrov