Ostrovské Tyflocentrum

Ostrovské Tyflocentrum usiluje o zřízení multismyslové místnosti pro zrakově postižené. Pomoci jim má především při relaxaci. Její vznik můžete podpořit i vy.

TyfloCentrum pracuje s osobami se zrakovým handicapem. Ve velké míře se jedná o lidi v seniorském věku, výjimkou nejsou ani mladší osoby. Vzhledem k tomu, že se středisko o své klienty stará intenzivně, připravilo si projekt s názvem “Zrak – moje temnota, relaxace, světlo života”, který se věnuje docvičování a udržování zbývajících smyslů zrakově postižených jakými jsou hmat, čich, ale také sluch. Záměrem projektu je zřízení multismyslové relaxační místnosti pro klienty.

“Jsme si zažádali o finanční prostředky na dovybavení multismyslové relaxační místnosti a je to především na audiotechniku, na nějaký hudební nástroje – dřívka, triangly, bubny, bubínky, činely a také potom na aromatické lampy, olejíčky, jelikož tuto relaxaci bychom chtěli doplnit prvky muzikoterapie či aromaterapie” řekla Pavlína Lišková – ředitelka TyfloCentra.

V termínu od 21. ledna do 17. února probíhá v jednom z ostrovských supermarketů hlasování zákazníků. Ti za každý provedený nákup obdrží žeton, který pak následně hodí pod vybraný projekt a tím ho podpoří.

“Za každý hozený žeton pro náš projekt vám srdečně děkujeme” uvedla Pavlína Lišková – ředitelka TyfloCentra.

Nejedná se o první projekt, do kterého se Tyflocentrum zapojilo. V loňském roce se jednalo o nadační projekt s názvem “ Vy rozhodujete, my pomáháme”. Tyflocentrum se zúčastnilo s projektem haptikou k poznání, které pak následně vyhrálo. Každým rokem si středisko připravuje pro své klienty nové věci.

“V letošním roce tvoříme kreativní výrobky s klienty a na podzim letošního roku plánujeme velkou prodejní výstavu” dodala Pavlína Lišková – ředitelka TyfloCentra.

Jedná se o výrobky jako jsou vánoční věnce, obrazy, dekorační a keramické předměty, drátovaní andělíčci a mnoho dalšího.

 

Rubriky:  Zprávy