Ostrovská zákruta

Do ostrovské hasičské zbrojnice se opět po roce sjely sbory dobrovolných hasičů z Karlovarského regionu, aby poměřily své dovednosti v tradiční soutěži v požárním útoku.

Na startovní čáru již 12. ročníku soutěže v požárním útoku s názvem Ostrovská zákruta, která se uskutečnila v sobotu 16. září, se v letošním roce postavilo celkem 7 jednotek ze západních Čech. I za deště, který v tento den panoval, se soutěžilo ve dvou kategoriích s menším a větším výkonem požárních strojů a také v dovednostní štafetě.

“ Útok spočívá v tom, že soutěžní družstvo sedmi lidí se musí dostavit na startovní čáru, po odstartování odběhnou, spojí hadice na stroj a odběhnou zhruba na nějakých 70 – 80 metrů, kde potom nastřikávaj nástřikové terče „, vysvětlil starosta SDH Ostrov Kuna Milan.

Při požárním útoku měly jednotky dva pokusy, jejichž časy se sčítaly. V dovednostní štafetě bojovalo o první příčky pět družstev po čtyřech soutěžících.

“ První soutěžící vybíhá ze startovní čáry, napojuje savici na stroj, běží k druhému závodníkovi, kde předává štafetu, ten si vezme sací koš, doběhne ke stroji, našroubuje sací koš, běží k třetímu závodníkovi, kterej ten sací koš odšroubuje “ prozradil Milan Kuna.

Úkolem čtvrtého závodníka bylo co nejrychleji doběhnout ke špalku a zatlouct hřebík až po hlavičku. Po zdolání všech disciplín přišlo na řadu vyhlášení výsledků a rozdání blyštivých pohárů.

“  Většinou bývá zvykem, ve většině těch obcí, že někdo ze sboru dobrovolných hasičů se stává zastupitelem, místostarostou nebo starostou. U nás v Hroznětíně je to naprosto obráceně. Podpořili jsme sbor dobrovolných hasičů u nás v Hroznětíně a výsledky se samozřejmě dostavily. V letošním roce třetí závod, třetí vítězství, k tomu není co dodat „, radoval se místostarosta města Hroznětín a dobrovolný hasič Zdeněk Jánský.

V kategorii požárních strojů s nižším výkonem se na první příčce umístilo družstvo ze Stráže. Ostrovští byli nejlepší a nejrychlejší v dovednostní štafetě a právem si převzali blyštivý pohár za první místo.

 

Rubriky:  Zprávy