Ostrovská teplárenská a.s.

V ostrovské teplárně končí další fáze modernizace, na kterou volně navázaly pravidelné letní opravy zařízení.

Stěžejní akcí letošního roku, která již finišuje, byla výstavba nového plynového kotle.

“ Máme za sebou i odzkoušení těch technologií, kotel hořel, dodával teplo, dolaďovala se regulace, takže to ještě poběží nějakou dobu „, uvedl  ředitel OT a.s. Ing. Radek Havlan.

Zároveň jsou podle slov ředitele Havlana připravována výběrová řízení. V první řadě na další uhelný kotel.

“ Jeho výstavba by měla probíhat v příštím roce, pokud půjde vše podle předpokladů a následně se bude zpracovávat dokumentace pro výstavbu akumulátoru“, vysvětlil Havlan.

Velký akumulátor tepla by se měl začít stavět ještě letos a dokončovat v příštím roce.

“ V současné době provozujeme ten biomasový kotel, ten který jsme loni postavili a zprovoznili letos, musím říct, že nám běží až na nějaké drobné technické záležitosti podle předpokladů a dosahuje i lepších ekonomických výsledků než jsme vlastně měli naprojektovány“, řekla ředitel Radek Havlan.

Co se týká běžných záležitostí, již nyní probíhají letní opravy zařízení, které běželo celou zimu nepřetržitě. Rozloženy jsou podle harmonogramů na celé letní období.

“ Stojí za to zopakovat, že opět nebude týdenní letní odstávka doufám, že už nebude do budoucna nikdy, bude pouze jednodenní odstavení technologií v denní době to znamená, někdy od rána do večerních hodin 27. července“, prozradil Havlan.

Běžný odběratel, který chodí ráno do práce a přijde odpoledne, by ji prakticky ani neměl zaznamenat. Jak uvedl ředitel Havlan, a stejná informace zazněla i na již proběhlém 5. řádném zasedání zastupitelstva města, dochází ke změně v řídící struktuře celé společnosti na základě rozhodnutí vlastníka.

“ Z toho vyplývá pro mě, že končím na pozici statutárního ředitele po 4 a půl  letech musím říct, že to bylo velmi zajímavé období. Co dodat popřát teplárně mnoho spokojených odběratelů. Musím poděkovat za spolupráci všem, se kterými jsem přicházel do styku, to znamená, jak vlastně pracovníci naši, tak samozřejmě na městě a kabelovou televizi nemůžu vynechat děkuju za spolupráci, ať se vám daří, ať všechno funguje jak má „, dodal Radek Havlan.

Pozice statutárního ředitele zanikla k 30. červnu 2017. Nově bude řídit teplárnu, stejně jako v předchozích letech 3 členné představenstvo a 7 členná dozorčí rada. Složení vedení, které je plně v kompetenci rady města, by mělo být  sděleno na příštím zasedání zastupitelstva.

Rubriky:  Zprávy
Region:  Ostrov