Ostrovská teplárenská a.s.

Společnost Ostrovská teplárenská má od 1. července nový způsob vedení.

Teplárna má za sebou změny v organizační struktuře. Vrací se zpět na dualistický způsob vedení.

“ Což znamená, že již není statutární ředitel a správní rada, ale je dozorčí rada, kterou mají obsadit politici, případně odborníci a představenstvo, které řídí společnost, čili politici už budou jenom kontrolovat a schvalovat zásadní kroky, ale nebudou se podílet přímo na řízení „, vysvětlil předseda představenstva Ing. Tibor Hrušovský.

Předsedou tříčlenného představenstva byl zvolen ing. Tibor Hrušovský. Doplňují jej Ivana Křížová a Ivan Pavelek. V dozorčí radě jsou ing. Palivec, ing. Bureš, ing. Nedvěd, ing. Poledníček, pan Kalousek a pan Miarka. Dovolen bude ještě v průběhu léta jeden člen a to zástupce zaměstnanců, aby právě i zaměstnanci měli přístup k  informacím o ekonomice teplárny. Podle slov ing. Hrušovského čekají teplárnu určitě nějaké změny, ale nejdřív je důležité udělat si analýzu. Klasické letní opravy, které již běží, budou probíhat i nadále. Modernizace sice také poběží dál, ale některé věci budou zřejmě dělány jinak.

“ Ne se vším co se v teplárně dělalo, souhlasím, jako třeba výstavba kotle, který se teď dokončuje plynový, když byste se podívali na obrázek tak vlastně dnes jsme museli stavět kotel, který je zapotřebí jenom 50 hodin v roce a jenom ta žlutá špička na tom obrázku to je ten kotel, který musel dnes být v provozu, přičemž stávající kotle dovedou ten výkon udělat podstatně lépe a jednodušejc „, zkonstatoval Ing. Hrušovský.

Nutné je se zaměřit především na čísla, protože podle slov předsedy představenstva nebyla teplárna řízena čísly, ale údajně i přáním politiků, což byl jeden z důvodů přechodu zpět na staronový systém řízení. Podstatnou otázkou je i to, zda zůstane stejná cena tepla pro příští rok.

“ Nevim jak dopadne cena tepla, budeme hledat rezervy, ale pravda je taková, že přesto, že se říkalo, že cena tepla se nebude měnit čili zdražovat, tak již v plánu, který schválila stávající správní rada, který byl předložený bance při jednání o úvěru je na příští rok zdražení tepla „, sdělil předseda představenstva.

Snahou bude teplo nezdražovat, maximálně v řádu procent. Podle ing. Hrušovského je dalším zásadním problémem pokles mzdy pracovníků, ale i odchody kvalifikovaných zaměstnanců. Více k tématu ostrovské teplárenské uvidíte v pořadu Rozhovor na téma vysílaném ve čtvrtek 27. července.

Rubriky:  Zprávy
Region:  Ostrov