Oslavy města Hroznětín

Tradiční Oslavy města Hroznětín letos připadly na 26.srpna. Odpoledne se neslo v duchu zábavy, dobré hudby a všude byla cítit vůně bramboraček a smažených bramboráků.

Šest soutěžních týmů usilovalo na hroznětínském fotbalovém hřišti o uvaření nejlepší krušnohorské bramboračky z kotlíku a smaženého bramboráku. Kuchaři a kuchařinky čistily houby, krájeli zeleninu, připravovali potřebné ingredience a všude panovala výborná nálada. Dohlížela na ně pětičlenná komise v čele se starostou Martinem Malečkem.

Zatím co odborná komise hodnotila kulinářské pochutiny, proběhla před hlavním pódiem dětská diskotéka, kde si mohly ti nejmenší pořádně si zaskotačit.

Publiku zazpívala i mladá začínající zpěvačka Jana Nováková. Na řadu pak přišlo vyhlášení nejlepších pokrmů.

První cenu za nejlepší krušnohorský bramborák získal tým Kuřátka. Z rukou starosty Malečka obdržel diplom a soudek zlatavého moku. Pro děti byly připraveny pouťouvé aktrakce, skákací hrady a nechybělo ani občerstvení. Oslavy se v letošním roce konaly již po jedenácté.

“ Tato tradice vznikla v roce 2007, kdy Hroznětín obdržel od Poslanecké sněmovny status města na základě žádosti, kterou jsme podali z historickýho hlediska „, prozradil starosta města Hroznětín Martin Maleček.

Zábava pokračovala až do večerních hodin. K tanci a poslechu hrály kapely různých hudebních žánrů.

Rubriky:  Zprávy
Region:  Hroznětín