Oslavy 60. výročí založení základní školy Josefa Václava Myslbeka v Ostrově

Základní škola Josefa Václava Myslbeka oslavila 60. výročí od svého založení.

Budova školy byla, podle slov jejího současného ředitele Martina Fouse, otevřena poprvé 4. září 1956. Z tohoto důvodu věnovali oslavám téměř celé září. Vyvrcholení oslav připadlo na pátek 30. září. Vše odstartovala štafeta dětí, které se podílely na uběhnutí 60 km vzdálenosti.

„Celý ten běh probíhal na silnici před budovou základní školy, zúčastnily se ho děti od přípravných tříd až po 9. třídy. Každé dítě mělo za úkol uběhnout 100 metrovou vzdálenost,“ vysvětlil ředitel školy Mgr. Martin Fous.

Děti přebíhaly z jedné strany ulice na druhou a učitelé jim poctivě úseky zaznamenávali. Někteří kantoři se nenechali zahanbit a přiložili doslova nohy k dílu.

„Abychom měli možnost podobnou akci zopakovat a nemuseli jsme běhat znova 60 let, tak paní učitelka Bláhová zaznamenala čas maratonského běhu, který samozřejmě v jednu chvíli děti společně uběhly a pokud nám bude přát počasí i ochota, příští rok si to zopakujeme znovu,“ řekl ředitel školy.

V odpoledních hodinách se oslavy přesunuly na Mírové náměstí před Dům kultury.

„Akademie, která probíhá dneska je v podstatě zopakováním vystoupení nebo většiny vystoupení, která rodiče viděli v červnu, kdy byla generálka na tuto akademii, předtím děti nacvičovaly několik měsíců,“ dodal Martin Fous.

Se svou troškou do mlýna i tady přispěl se zábavnou choreografií učitelský sbor.Celý den završil společenský večer. Na setkání byli pozváni bývalí i současní pedagogové, ředitelé a zaměstnanci školy. Pozvání přijali i spolupracovníci a zástupci vedení města. 1. října pořádala škola den otevřených dveří. Přijít mohli všichni, i ti kteří dlouhá léta ve škole nebyli a měli tak možnost si připomenout svá žákovská léta. Třídy byly nazdobeny fotografiemi, které podle slov Martina Fouse střádali již od minulého školního roku. Některé objevily v kronikách, další přinesly děti nebo přišly emailem. K vidění tak byly jednotlivé etapy historie školy i velké rekonstrukční akce.  

 

Rubriky:  Zprávy
Region:  Ostrov