Opravy městských bytů

Město Ostrov má v současné době ve své správě celkem 808 bytů. Třináct z nich bylo v loňském roce kompletně zrekonstruováno. Ve stejném duchu se bude pokračovat i letos.

V roce 2017 už byly zhotovitelskou firmou zcela zrekonstruovány další dva byty a v plánu je opravit ještě minimálně dalších 6, které jsou již vyklizeny.

“ Ten systém repase těch bytů jsme okoukali v podstatě ve správě města Cheb dělá se kompletně elektrika, podlahy, výmalby i sanitární technika“, uvedl místostarosta města Ostrov Ing. Josef Železný.

“ Musí se kompletně vybourat podlahy, oškrábat stěny. Krytiny, v pokojích jsou vinylový, skládanej vinyl, v kuchyni, na chodbách, v koupelně a na wc jsou dlažby“, vysvětlil majitel firmy provádějící rekonstrukci Radek Říha.

Součástí rekonstrukce koupelny jsou samozřejmě rozvody elektriky, vody, kanalizace i obkladů.

“ Všude samozřejmě jsou udělaný obložky, zárubně obložkový nový dveře a venkovní dveře aby splňovaly bezpečnostní třídu 4″, dodal Říha.

Rekonstrukce jednoho bytu trvá přibližně 2 měsíce a pohybuje se v rozmezí 400 až 500 tisíc korun.

“ Zrekonstruovaný byty, které jsou po rekonstrukci se přidělují na základě kauce, ta kauce je tři měsíční nájmy „, řekl místostarosta města Ostrov Mgr. Libor Bílek.

“ Výše té kauce, respektive výše nájmu se odvíjí od podlahové plochy toho bytu daného, tam je to těch 50,58 korun na m2 „, doplnila tisková mluvčí MěÚ Ostrov Zdeňka Newiaková.

Město Ostrov má na přidělování městských bytů pořadník. V případě uvolnění jakékoli bytové jednotky je vždy osloven uchazeč na prvním místě. Žadateli mohou být osoby, které mají trvalý pobyt na území města anebo zde prokazatelně minimálně dva roky pracují. Do budoucna uvažuje vedení města o přidělování zrekonstruovaných bytů obálkovou metodou, stejně jako to mají města Jáchymov a Cheb.

 

Rubriky:  Zprávy
Region:  Ostrov