Opravy domu kultury

Dlouho očekávané opravy dominanty našeho města Domu kultury odstartovaly.

Staveniště již bylo předáno firmě z Kysuckého Nového Mesta. Rekonstrukce kulturního domu začne výměnou okenních prvků. Zhotovitel má za úkol do 14 dnů vyrobit první vzorek okna, který musí schválit památkáři.

„Tak, aby bylo to členěný přesně, to co bylo, vlastně to původní, budou to dřevěné okna, barevnost ta samá, co máme dneska dneska u kulturního domu a část oken se bude repasovat“ sdělil Jiří Šuster – vedoucí odboru investic.

Vzhledem k tomu, že je velká část oken ve velmi špatném stavu, řeší se i tepelný komfort budovy.

„Je to takový malý začarovaný kruh, okna jsou víme, hlavně ty velký ve špatném stavu, utíká nám hodně tepla, tak uvidíme, jak to všechno bude až při demontáži těch jednotlivých okenních dílů, uvidíme v jakém stavu to bude, možná že dojde k opravě více procent vlastně těch oken“Jiří Šuster – vedoucí odboru investic.

S opravami se začalo s malým zpožděním, a to jak z důvodu výběrového řízení i konání akcí, které proběhly. Vzhledem k tomu, že opravy budou trvat poměrně rozsáhlou dobu a to od května letošního roku do srpna roku 2020 bylo nutné brát v úvahu akce, které se v tomto období uskuteční.

„Podmínky, co si stanovil vlastně provozovatel, je takový ty limity, kde vlastně budou akce, největší vlastně akce, je ten týden filmový festival dětský filmový festival, tam by měly být práce přerušeny, tam by se dělaly ty takový údržbové práce a stavělo třeba lešení v zadním traktu a podobně, jinak ostatní vlastně prostory do toho festivalu, to znamená hlavní sál, předsálí, kinokavárna by mělo být hotové už všechny ty okna“ doplnil Jiří Šuster – vedoucí odboru investic.

Součástí oprav bude i výměna několika dveří a dveřních otvorů s následným  postavením lešení a očištěním a úpravou fasády.

„Když se koukneme na Dům kultury, tak víme, že třeba římsy rohy tam kde nezatékalo, zatékalo, tak vlastně opadala omítka, takže se musí vlastně opravit tak to jádrové omítky a potom vlastně doladit barevně tak, aby to trochu odpovídalo tý skutečnosti“ dodal Jiří Šuster – vedoucí odboru investic.

Celkové náklady na opravu domu kultury se vyšplhají na částku pohybující se kolem 23 milionů korun včetně DPH. Hrazeny jsou z rozpočtu města.

Rubriky:  Zprávy
Region:  Ostrov