Oprava střechy MDDM

Městský dům dětí a mládeže zahájil v září rekonstrukci střechy, která je součástí projektu celkového zateplení budovy rozdělené do několika etap.

V první fázi přišla na řadu po částech výměna oken v celém objektu a nyní se přistoupilo k  rekonstrukci a opravě střešního pláště.

„Tak samozřejmě kompletní výměna krytiny, samozřejmě krytina leží na trámech krovu, takže část toho krovu se musí vyměnit, protože je ve špatném stavu, části i krokví, součástí je nejenom nová krytina, ale i oplechování, žlaby a svody“ uvedl Jiří Šuster – vedoucí odboru investic.

Kromě toho, že se otevře a zrekonstruuje celá dřevěná konstrukce krovu, provádí tu zhotovitelská firma i další stavební úpravy.

„Je tam ubourání dvou komínových těles, potom vlastně přijde ještě zateplení, protože ta stavba musí splňovat nějaký podmínky, co se týká tepelných vlastností, takže je tam zateplení půdy a toho prostoru střešního nebo tý půdy a samozřejmě a na to navazujou další věci, který je třeba odvětrání stoupaček, takže se tam dělají nové propojení a odvedení odvětrání na střechu budovy“ řekl Jiří Šuster – vedoucí odboru investic.

Půda je využívána nejen jako skladový a úložný prostor, ale také pro část aktivit, kterých nabízí městský dům dětí nespočet. Pro tyto účely zde bude vybudována i nezbytná pochozí podlaha.

„Chtěli bysme skončit a zhotovitel to má ve smlouvě do 15. prosince, celkové náklady, zatím co máme podle smlouvy je 4,5 milionu včetně DPH, ale dneska už víme, že tam budou nějaké vícepráce, to jsou ty bourací, to co je vlastně to propojení, to co jsme teďka odkryli při těch bouracích pracech“ dodal Jiří Šuster – vedoucí odboru investic.

Rekonstrukce je celá financována z městského rozpočtu. Po opravě střechy bude Domu dětí a mládeže chybět ještě nová fasáda. Její oprava se ovšem bude odvíjet od rozhodnutí památkového ústavu, vzhledem k tomu, že budova leží v památkové zóně.

Rubriky:  Zprávy
Region:  Ostrov