Oprava komunikace v Hroznětínské ulici

Část Hroznětínské ulice v Ostrově se dočká rekonstrukce chodníku a nového přechodu pro chodce.

Úpravy chodníku byly v Hroznětínské ulici zahájeny v druhé polovině února. Stavební práce zde provádí společnost Marius Pedersen v rámci smlouvy o údržbě města a podle projektové dokumentace se náklady vyšplhají na 430 tisíc korun.

„V místě vznikne téměř osm metrů dlouhý nový betonový chodník ze zámkové dlažby. Budou zde osazeny nové obrubníky a vybudujeme zde také místo pro přecházení“, vysvětlila tisková mluvčí města Ostrov Zdeňka Newiaková.

Nevznikne zde klasický přechod pro chodce tzv. zebra, ale místo pro přecházení, které zajistí větší bezpečnost při překonání Hroznětínské ulice. V rámci úprav křižovatky zde firma vybuduje i přejezdový práh, a to na vjezdu do přilehlé Sukovy ulice. To s sebou přinese i menší omezení.

„Z důvodu budování přejezdového prahu na křižovatce mezi Sukovou a Hroznětínskou ulicí zde bude omezen provoz od 20. března. „, doplnila Newiaková.

Po dobu trvání oprav se v těchto místech pohybují stavební stroje a také pracovníci zhotovitelské firmy. Při pohybu v daných místech je nutné dbát zvýšené opatrnosti. Nový chodník a místo pro přecházení bude možné začít využívat již začátkem dubna 2017.

Rubriky:  Zprávy
Region:  Ostrov