Oprava kapličky

Stará kaple na kraji historického centra Ostrova se dočká opravy. Město bude do její částečné obnovy investovat přibližně 40 tisíc korun.

Myšlenka opravy této kapličky, na jejímž špatném stavu se podepsalo zejména množství aut, které projíždějí v její těsné blízkosti a v zimě poškozují omítku stavby, je stará přibližně čtyři roky. Stavbu u příjezdové komunikace ve směru od Karlových Varů získalo město do svého vlastnictví teprve v loňském roce. Částečnou obnovu kaple tak již mohlo zahájit.

„Jedná se v podstatě o odvodnění, to znamená udělat dren, protože kaplička je částečně jako ve zvýšeném břehu. Je tam oprava štuků, střechy a ten křížek a mříž, kde bude sklo, protože v zimě tam když jezdí auta kolem, tak rozprašují vodu a znehodnocuje se interiér kapličky“ řekl Ing. Josef Železný, starosta města.

Téměř zapomenutá kaple v blízkosti historické části města není památkově chráněná, přesto by po nutných renovacích mohla vypadat tak, jako kdysi. Opravy by měly skončit v závěru letošního roku.

„Až se bude slavnostně teda otvírat, to bude taková malá sláva, tak s panem farářem jsem domluvený, že jí požehná, jako všem těm stavbám, které jsou k takovému určení“ dodal Ing. Josef Železný, starosta města.

Dle starosty se budou o běžnou údržbu kaple i nadále starat lidé z místní farnosti.

Rubriky:  Zprávy
Region:  Ostrov