Oprava hřbitovních zdí v Ostrově

Obvodové zdi lemující městský hřbitov a také kamenné žulové koule na podstavcích se díky obnově dočkají důstojnějšího vzhledu.

K realizaci stavebních úprav hřbitovních zdí přistoupilo město Ostrov z důvodu jejich dezolátního stavu. Opravena bude zeď v Karlovarské ulici v délce 57 metrů a  ve Staroměstské ulici o celkové délce 116 metrů.

“ Celkově vyjdou opravy obou zdí městský rozpočet na 654 tisíc korun. Na opravy obou zdí máme možnost získat dotaci od Ministerstva kultury v celkové výši až 208 tisíc korun. To budeme vědět v červnu, jestli dotaci získáme „, uvedla tisková mluvčí města Ostrov Zdeňka Newiaková.

Zhotovitelská firma v těchto místech zahájila opravy v první polovině dubna letošního roku.

“ Na obou zdech dojde k odstranění staré špatné omítky, ta bude obnovena a dojde také k vybudování drenáže pod vnější stranou zdi „, dodala Newiaková.

V rámci stavebních oprav budou renovovány i kamenné žulové koule na podstavcích, které zdobí vstupní bránu na hřbitov v Karlovarské ulici. To si vyžádá dalších zhruba 52 tisíc korun. I na tuto akci město zažádalo o dotaci z Ministerstva kultury z Programu regenerace městských památkových rezervací a městských památkových zón, která může dosáhnout výše 40 tisíc korun. Zhotovitelská firma zde dokončí veškeré stavební práce do konce července. Vstup na hřbitov nebude po dobu oprav nijak omezen.

Rubriky:  Zprávy
Region:  Ostrov